Çok konuşulacak 'bilimsel tez'

Necmettin Erbakan Üniversitesine verilen yüksek lisans tezi sosyal medyanın gündemine oturdu. O Tezin konusu, 'Zihin Engelli Öğrencilere Abdest Alma ve Namaz kılma Becerisinin Video Modelle Öğretiminin Etkinliği' olarak belirtildi.

Çok konuşulacak 'bilimsel tez'

Necmettin Erbakan Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü öğrencisi tarafından hazırlanan bir yüksek lisans tezi sosyal medyada çok konuşulanlar arasında yer aldı.

“Zihin Engelli Öğrencilere Abdest Alma ve Namaz Kılma Becerisinin Video Modelle Öğretmenin Etkililiği” başlığıyla hazırlanan Yüksek Lisans tezini Dr. Yüksel Hoş, Twitter hesabından paylaşarak eleştirdi.

Hoş, 'Zihin Engelli' kısmı da kırmızıya alarak berlirtti.

"Allahu Teala, dini sorumluluklardan muaf tutmuş, ama bu bey abdest aldırmayı kafaya koymuş. Bir master tezi yapılır da bu kadar mı garip olur? Bunun danışmanı, bunun jüri üyeleri var.Birisi de demedi mi Zihinsel engelliler ibadetten muaftır diye? Canım ülkem bir kere de şaşırt!" paylaşımında bulunan Hoş şunları söyledi:

 “Abdest almak ve namaz kılmak, birer beceri değildir. Beceri engelden atlamak, burnunda top çevirmek, ayağında top sektirmek, rubik küpünün renklerini 6 ayrı yüzde toplamaktır. Beceri bisiklete binmektir. İbadet bir jimnastik değil ki becerisi olsun. İbadet, Allah'a yakarıştır” 

İşte o paylaşım:


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER