Cumhurbaşkanlığının düzenlediği konserlerin yapıldığı boğazdaki alanda izinsiz çalışma yapıldı

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı tarafından düzenlenen "İstanbul Yeditepe Konserleri” eleştirilere neden olurken konser alanı olarak kullanılan İstanbul Boğazındaki çivi çakılması bile izne bağlı olan otopark alanında kurulan sahnenin gerekli izinler alınmadan yapıldığı öne sürüldü.

Cumhurbaşkanlığının düzenlediği konserlerin yapıldığı boğazdaki alanda izinsiz çalışma yapıldı

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı tarafından düzenlenen ve TC İletişim Başkanlığı ile organizatör firma Poll Production’ın YouTube kanallarından yayınlanan “İstanbul Yeditepe Konserleri” devam ederken organizasyona tepkiler de sürüyor.

Kayıtları önceden Ortaköy ile Kuruçeşme arasında bulunan bir kapalı otoparkta seyircisiz yapılan konser dizisinin toplam maliyetinin 30 milyon TL’yi bulduğu iddia edilrken konserler, sanatçılarıyla değil mekanın işletilmesiyle ilgili konuşulmaya başlandı..

Ortaköy ile Kuruçeşme arasında, İstanbul Boğazı’nın kıyısında, Bogaziçi İmar Müdürlüğüne göre bir çivinin bile çakılırken prosedurlerden ve yasal onaylardan geçmesi gereken Boğaz Hattının en guzel köprü manzaralı alanlarından biri olan ve eskiden otopark olarak kullanılan arazide Mayıs ayının ortasında hummalı bir çalışma başladı. İş makinelerinin birinin çıkıp diğerinin girdiği geniş otoparkta boğazdan geçen teknelerin, sahil hattını kullanan araç trafiğinin dahi dikkatini çekecek şekilde çok büyük bir sahne ile ses ve ışık sistemleri kuruldu.

Sahnenin dışarıdan görünmemesi için de çevresi brandalar ile kapatılarak Cumhurbaşkanlığı tarafından “Evde Kal Konserleri” düzenlenmeye başlandı.  Ancak konserlerle ilgili olağan dışı durumlar sadece mekan, sahne ve araziyle de ilgili degil..

SAHNE İÇİN 1.5 MİLYON TL

Bu konserler Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’nın YouTube kanalında 8 Haziran’dan itibaren bir ay boyunca her akşam saat 21.00’de yayımlanacak. Organizasyonu düzenleyen Poll Productionın sadece sahne için 1.5 milyon TL harcandığı iddia ediliyor.

Organizasyonun toplam maliyetinin ise 30 milyon lirayı bulduğu öne sürülüyor. Çekimlere katılan isimlerin geçmişte konser başına aldıkları ücretler 60 bin lira ile 250 bin lira arasında değişiyor.

Güncelleme Tarihi: 16 Haziran 2020, 13:50
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kanunlar ve yasaklar
Kanunlar ve yasaklar - 12 ay Önce

sadece ,akapeli olmayanlar için.

SIRADAKİ HABER