Deniz Zeyrek ünlü filozof ile nerede karşılaştı?

Sözcü gazetesi yazarı Deniz Zeyrek memleketi Kars'ta "Filozof" olarak bilinen Arif Karataş ile karşılaştı. Ortaya çok keyifli bir sohbet çıktı. Filozof Arif kendisini, "Atatürk hayranı bir komünist" olarak tanımladı, hakimlik mesleğinden neden ve nasıl atıldığını anlattı.

Deniz Zeyrek ünlü filozof ile nerede karşılaştı?

Sözcü gazetesi yazarı Deniz Zeyrek bir grup gazeteci ile memleketi Kars'ta bulunuyor. Zeyrek Kars'ta bir dizi ziyaretlerde bulunup meşhur Çıldır Gölü'ne gitti. Bu sırada Zeyrek "Filozof" olarak bilinen Arif Karataş ile karşılaştı.

Kars'ın Arpaçay ilçesine bağlı Taşköprü köyünde yaşayan Filozof Arif ile Zeyrek arasında koyu bir sohbet başladı. O anlar ise anbean kayıt altına alındı, tarihe geçti.

Filozof Arif kendisini, "Atatürk hayranı bir komünist" olarak tanımladı, 1988'de 'laikliği' savunduğu için nasıl hakimlik mesleğinden atıldığını anlattı.

Polemikhaber ise bu sohbet anında kayıttaydı. Yer yer Zeyrek sordu Filozof Arif cevapladı, yer yer de Filozof Arif sordu, Zeyrek cevapladı. İşte o keyifli sohbet:

FİLOZOF ARİF KİMDİR?

1988 yılında mezun olduğu hukuk fakültesinden sonra girdiği hakimlik sınavından adli tıp raporuyla 'akli dengesi yerinde olmadığı gereçesiyle' elenen ve memleketi Kars'ın Arpaçay ilçesine bağlı Taşköprü köyünde ikamet eden 54 yaşındaki Arif Karataş, Türkiye ve dünya gündemine dair yorumlarıyla dikkat çekiyor.

Köyün kahvehanesinde, gelen ziyaretçilerle sohbet eden Karataş, dünyadaki mevcut ekonomik gidişattan, corona virüse, demokrasiden, insan haklarına kadar bir çok konuda yaptığı çarpıcı tespitleriyle adından söz ettiriyor.


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER