Denizli Milletvekili Sancar CHP'den neden istifa etti?

CHP'den istifa eden Denizli Milletvekili Teoman Sancar, tehdit ve şantaja uğradığını belirterek, "Adliyeye yansıyan bir dosya var. Bu süreçte partim zarar görmesin diye istifa ettim. Bağımsız kalmayı uygun gördüm" dedi.

Denizli Milletvekili Sancar CHP'den neden istifa etti?

CHP Denizli Milletvekili Teoman Sancar, dün partisinden istifa ettiğini açıkladı. İstifasını sosyal medya hesabından duyuran Sancar, “Cumhuriyet Halk Partisi üyeliğinden istifa ettiğimi kamuoyunun bilgisine saygılarımla sunarım” ifadelerini kullanmıştı.

KRT TV programcısı, Sözcü Yazarı İsmail Saymaz'a istifasıyla ilgili konuşan Sancar şunları söyledi:

“Hakkımda adliyeye yansımış bir dosya var. Bu dosyada şantaj ve tehdit iddiası var. Bu nedenle, bu süreçte partime zarar vermeyeyim diye CHP’den istifa ettim. Bağımsız kalmayı uygun gördüm. Başka bir partiye geçmeyeceğim.”

1 KİŞİ GÖZALTINDA

Sancar, Denizli Cumhuriyet Başsavcılığı'na tehdit edildiğini ve şantaja maruz kaldığını belirterek şikayetçi oldu. Başsavcılığın başlattığı soruşturma kapsamında Denizli Emniyet Müdürlüğü ekipleri bugün bir kişiyi gözaltına aldı. Olaya adı karışan bazı kişilerin de arandığı kaydedildi. Soruşturmaya ilişkin şimdilik resmi bir açıklama yapılmadı.

Güncelleme Tarihi: 01 Mart 2021, 15:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER