Dolandırıcılar, 155'i tuşlatarak vurgun yaptı

Vatandaşların kimlik bilgilerini ele geçirerek telefonla arayan ve kendisini polis olarak tanıtan dolandırıcıların yeni yöntemi pes dedirtti. Dolandırıcıların, telefonu kapattırmadan 155'i tuşlatarak vurgun yaptıkları belirtildi.

Dolandırıcılar, 155'i tuşlatarak vurgun yaptı

Tüm önlemlere ve cezalara rağmen her geçen gün yeni yöntemler geliştiren dolandırıcıların yeni oyunu ortaya çıktı. Vatandaşların kimlik bilgilerini ele geçirerek telefonla arayan ve kendisini polis olarak tanıtan dolandırıcıların yeni yöntemi pes dedirtti.  Elde ettikleri özlük bilgilerini aradıkları şahsa tek tek söyleyerek güven kazanan dolandırıcıların, telefonu kapattırmadan 155'i tuşlatarak vurgun yaptıkları belirtildi.  Polislerin de bu yeni yöntemden habersiz oldukları öğrenildi.  

Bir yurttaş o anları şöyle anlattı: 

Sabah saat 9.45 gibi  eşimin telefonunu, 533 052 ** 57 nolu numara aradı, arayan  kişi polis olduğunu, gece yaptıkları çevirmede eşimin kimliğini başka kişilerin üzerinde bulduklarını, kişilerin de isimlerini vererek söyledi

Eşime ve bana ait tüm özlük bilgilerini  bize tek tek söyledi ve malesef ki hepsi de doğruydu, daha sonrasında, kendi adını, sicil numarasını, dahili hat numarasını verdi daha sonra bizim şikayetçi olmamız gerektiğini bunu yapmak için de telefonun klavyesini açıp buradan telefonu kapamadan 155 i tuşlamamızı istedi.

Tabi tuşlamadık ve telefonu kapadık, sonra karakola gidip şikayetçi olduk, ifade alan memur bu 155 tuşlama işini ilk kez duyduğunu söyledi, İnsanlara kendilerine ait hiç bir soru sormadan ve tüm özlük bilgilerini doğru olarak ve en sonunda da 155 tuşlayın deyince insanların kanma ihtimali çok yüksek malesef. Sanırım bu 155'i tuşla olayı yeni versiyonları.(Odatv)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER