Düşman işgalinden kurtuluşun 100. yılında birlik-beraberlik 

Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir 23 Şubat Ardahan'ın düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yılı nedeniyle sosyal medya hesabından bir video yayınladı. Videoda Ardahan Valisi Hüseyin Öner şiir okudu, Başkan Demir türkü söyledi.  Farklı görüşteki isimleri birleştiren video kısa sürede büyük beğeni topladı.

Düşman işgalinden kurtuluşun 100. yılında birlik-beraberlik 

Ardahan Belediye Başkanı, TRT eski sanatçısısı CHP'li Faruk Demir 23 Şubat Ardahan'ın düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yılı nedeniyle sosyal medya hesabından bir video yayınladı. Videoda Ardahan Valisi Hüseyin Öner şiir okudu, Başkan Demir türkü söyledi. 

Ardahan Belediyesi tarafından hazırlanan videoda savaş görüntüleri yer aldı. AKP Ardahan Milletevkili Prof. Dr. Orhan Atalay da şiir okudu.

Başkan Demir videoda hem şiir okudu hem de Türkü söyledi. Başkan Demir, "Ardahan'ımızın kurtuluşunun 100. yıl dönümünü kutuluyor, bu çalışmamızda emeği geçen tüm hemşehrilerime sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum. 23 Şubatımız kutlu olsun" dedi.

Yayınlanan videoda Ardahanlı Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin de bir şiir okudu. Başkan Keskin, "Milli Mücadele'nin mimarı ve Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ile şehitlerimizi rahmet ve saygı ile anıyorum. Ardahan çocukluğumun ve ilk gençliğimin geçtiği, beni ben yapan, yüzümü güldüren nice anılar biriktirdiğim güzel şehrim, memleketim" dedi.

FOX Haber Genel Yayın Yönetmeni Doğan Şentürk de şiir okuyanlar arasındaydı. Şentürk şiiri okuduktan sonra, "100. yıldönümümüz kutlu olsun Ardahan" dedi. 

Hazırlanan video da, Prof. Dr. Esfender Korkmaz, Prof. Dr. Yusuf Bayraktar, Prof Dr. Selçuk Şirin, Sabah Gazetesi Haber Müdürü Erhan Öztürk, Prof. Dr. Kubilay Varlı, Avukat Ergun Özer, Tarihçi-Yazar Kenan Karabağ, Göle Belediye Başkanı İlhan Gültekin, Sanatçı Yudum, Hanak Belediye Başkanı Ayhan Büyükkaya, Damal Belediye Başkanı Ergin Önal, Köprülü Beldesi Belediye Başkanı Yücel Akkoç, iş insanı Ensar Nihat Aktürk, İstanbul Ardahan İli Sosyal Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Ahmet Demirbaş, Şair Erbay Kara da şiir okuyarak Ardahan'ın düşmandan kurtuluşunun 100. yılını kutladı.

İşte tüm Ardahanlıları birleştiren o video:

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER