Ekonomik bunalımından bir esnaf daha intihar etti

Kahvehaneci esnafı, "dayanacak gücüm kalmadı" deyip intihar etti.

Ekonomik bunalımından bir esnaf daha intihar etti

İzmir'in Karabağlar İlçesi'nde 30 yıllık kahvehane işletmecisi Nuri Çengeloğlu (59) "Ölümümden kimse sorumlu değil, dayanacak gücüm kalmadı" notu bırakarak canına kıydı.

 Olay, dün akşam saat 19.30 sıralarında Peker Mahallesi'ndeki evde meydana geldi. İddiaya göre, pandemi nedeniyle aylardır iş yapamayan kahvehane işletmecisi Nuri Çengeloğlu, birikmiş borçlarını ödeyemeyince bunalıma girdi. Bir süredir evden dışarı çıkmayan Çengeloğlu, yanında kimsenin olmadığı sırada intihar etti. Yakınlarının eve girip olayı fark etmesi üzerine çağırılan sağlık ekiplerince ilk müdahalesi yapılan Çengeloğlu, Gaziemir Nevvar Salih İşgören Hastanesi'ne kaldırıldı. Ancak tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayan esnaf Nuri Çengeloğlu, yaşamını yitirdi. 

Esnaf Çengeloğlu'nun intihar etmeden bir saat önce, sosyal medya hesabından, "Ölümümden kimse sorumlu değil artık dayanacak gücüm kalmadı, kamunun dikkatine sevenlerimi üzdüm herkes hakkını helal etsin benim sonum böyleymiş" mesajını paylaştığı görüldü.

ŞENOL SUNAT'TAN TAZİYE MESAJI

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Şenol Sunat da twitter'dan yaptığı paylaşımla, Çengeloğlu'na rahmet ailesine sabır diledi. Sunat'ın paylaşımı şöyle:

"Aramızdan böyle ayrılman beni çok üzdü ülküdaşım. Nuri Çengeloğlu gönüllerimizde dürüstlüğü ve onuruyla yaşayacak. Bizlere hakkını helal et! Kabrin nur,mekanın cennet olsun! Ailene ve tüm sevenlerine sabır niyaz ediyorum. Bu kara düzene lanet olsun!"

ESNAFIMIZ ÖLÜYOR, BİTİYOR

Veli Ağbaba da Twitter hesabından şu açıklamayı yaptı:

İzmir’in Karabağlar İlçesinde kahvecilik yapan Nuri Çengeloğlu’nun uzun süredir işyerini açamadığı için ekonomik krize girdiği ve intihar ettiği açıklandı.
Tek suçu,Türkiye'de esnaf olmak.
Esnafımız eriyor, bitiyor, göz göre göre yaşamdan kopuyor.
Sorumlular ise sadece seyrediyor.

Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2021, 12:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER