Ekrem İmamoğlu'na canlı yayında, 'Cumhurbaşkanlığı adaylığı' sorusu

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, 'Cumhurbaşkanı olmayı düşünüyor musunuz?' sorusunu yanıtladı. İmamoğlu, "Allah bilir" dedi.

Ekrem İmamoğlu'na canlı yayında, 'Cumhurbaşkanlığı adaylığı' sorusu

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, KRT TV'de katıldığı programda önemli açıklamalarda bulundu. 

Uğur Dündar'ın "Cumhurbaşkanı adayı olacak mısınız? Tek rakibiniz Erdoğan gözükmüyor, Mansur Yavaş da var yarışta. Bu konuyu Kılıçdaroğlu ile konuştunuz mu” sorusuna Ekrem İmamoğlu şu yanıtı verdi:

Sanıyorum 1 yada 2 Nisanda bana BBC tarafından sorulmuştu. Allah bilir demek siyaset sürecinde, ilerisi ile ilgili bir tasarımda bulunmak, böylesi kutsal görevlerde tarifte bulunmak kadar tarihi bir hata olamaz.
Ben şunu istiyorum, buraya adayım diye bir anlayış olamaz. 
Ben şu anda İBB Başkanıyım. Binlerce yıllık tarihe sahip, olağanüstü bir kent. Bu kente hizmet etmenin maneviyatını doya doya yaşamak istiyorum. Keyifli bir alan.
Siyasette kendine rol biçmek kadar büyük hata yok.
Ben şunu da söyledim; hiçbir göreve talip olmadım, bir göreve talip olunmaz. Ben Beylikdüzü, İstanbul, Türkiye derken şunu da söyledim, ideallerim için mücadele ediyorum. Benim idealim bu toplumun, bu ülkenin çağdaş değerleri ve Mustafa Kemal'in ışığı ile donanması. Dijital çağın bütün unsurlarını yerine getiren yaratıcı gençlerin olduğu bir şehir... Bu benim idealim. Makam, mevki idealim yok. 
İnanıyorum ki, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı da, Adana Belediye Başkanı da, Mersin de, Ankara Belediye Başkanımız da bunun neferi. Bu neferlik üzerinden bir konumlandırma yapılması benim CHP'li ahlakıma sığmaz.
Burada yaptığımız tüm konuşmalar, başından sonuna kadar hepsi İstanbul konusudur. Ama İstanbul konusu eşittir Türkiye konusudur. 
Bizim mücadelemiz kesinlikle bu ülkenin gelecekte çok güzel bir ülke olması. Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılının kuvvetli bir hikayesinin yazılmasını istiyorum.
Tarihsel bir sorumluluğumuz var. Eğirisiyle doğrusuyla bir yüzyılı kapatıyoruz. İkinci yüzyılın hikayesini yazmaya aday 83 milyon insanız. Ben kendi sorumluluğumu yapacağım. İkinci yüzyıl mücadelesinin, aydınlanma sürecinin en kuvvetli, en çalışkan neferi olmak istiyorum.

Genel Başkanımız gibi düşünüyorum. Dostlarımızla kazanacağız. Günü geldiğinde bu konu en doğru şekilde konuşulur ve en doğru karar verilir.

İşte o açıklamalar:

Güncelleme Tarihi: 31 Mart 2021, 00:39
YORUM EKLE
YORUMLAR
ATATÜRKÇÜLER BİRLEŞMEDİKÇE, VATAN HAİNİ BOP'ÇU RECEP GİTMEZ ULAN !
ATATÜRKÇÜLER BİRLEŞMEDİKÇE, VATAN HAİNİ BOP'ÇU RECEP GİTMEZ ULAN ! - 2 hafta Önce

.

SIRADAKİ HABER