Eldivende büyük sahtekarlık...

Dünyada hızla yayılan koronavirüs salgını ile beraber temizlik ürünlerinde artış yaşandı. Özellikle nitril eldiven satışına dair dolandırıcılık yöntemleri akıllara durgunluk verecek türden.

Eldivende büyük sahtekarlık...

Panoroma news'de yer alan habere göre, Türkiye’de Covid-19 pandemisinden dolayısı birçok iş yeri kapanırken dolandırıcılara gün doğdu. Sahte maske, sahte test, şimdide kullanılmış eldivenle veya içi plastiklerle doldurulmuş eldiven kutuları çıktı.

MEDİKAL ELDİVEN TİCARETİNDE BÜYÜK VURGUN

2020 Ocak ayında kutusu 2.5 dolar civarında olan nitril eldivenlerinz Aralık ayı itibariyle 9 dolar civarına kadar fiyatları yükseldi. Pandemi dolayısıyla milyar dolarların konuşulduğu sağlık sektörü, dolandırıcılarında iştahını kabarttı.

Şirket ve banka evrakları ile sahtecilik, olmayan mal satışları, bilinen markalı kutularının içine sertifikasız eldiven veya plastik ürünlerin yerleştirilmesi. Ama bunlar içinde en tehlikeli olanları ise kullanılmış eldivenlerin tekrar toplanarak kutular içinde yeniden satılması. Zira eldiveni en çok virüs ile mücadele eden sağlık çalışanları kullanıyor.

Kullanılmış eldivenlerin kutularda çıkması akla, ''medikal atıklar imha edilmiyor mu?'' sorusunu akla getiriyor.

İşte o skandal görüntüler: 

Güncelleme Tarihi: 03 Aralık 2020, 22:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER