Emniyet'ten AKP Genel Merkezi önünde yaşanan olaylarla ilgili açıklama

Ankara Emniyet Müdürlüğü, dün AKP Genel Merkezi önüne gelen 15 Temmuz gazilerinin gözaltına alınmadığını ve kimseye fiziki müdahalede bulunulmadığını açıkladı. 15 Temmuz Gazisi Ufuk Yegin, dünkü olaylara ilikin "2 arkadaşımız yaralandı ve yaralılardan birinin kaburga kemiğinin kırıldı" demişti. 

Emniyet'ten AKP Genel Merkezi önünde yaşanan olaylarla ilgili açıklama

Ankara Emniyet Müdürlüğü, dün AKP Genel Merkezi önüne gelen 15 Temmuz gazilerinin gözaltına alınmadığını ve kimseye fiziki müdahalede bulunulmadığını açıkladı. 

Ankara Emniyet Müdürlüğü, AKP Genel Merkezi önünde dün eylem yapan 15 Temmuz gazileriyle ilgili yazılı açıklama yaptı. Açıklamada 15 Haziran günü 20 kişilik grubun AKP Genel Merkezi önüne gelerek beklemeye başladığı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çıkışı sırasında ona yöneldiği belirtildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konvoyuna yönelen gazilerin “can güvenliği düşünülerek” polis tarafından engellendikleri aktarılan açıklamada, “Görevlilerimiz tarafından gruba herhangi bir fiziki müdahale bulunulmadığı gibi gözaltı işlemi de yapılamıştır” denildi.

NE OLMUŞTU?

Dün 15 Temmuz gazileri kendilerin için toplanan 300 milyon liranın sahiplerine verilmesi ve kendilerine maaş bağlanması talebiyle AKP Genel Merkezi önünde Cumhurbaşkanı Erdoğan'a seslerini duyurmaya çalışmıştı. Gaziler ile polis arasında gerginlik yaşanmış, 2 gazi yaralanmıştı. Bugün Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı önünde yapılan  basın açıklamasında gaziler adına konuşan Ufuk Yegin, dünkü olaylara ilikin "2 arkadaşımız yaralandı ve yaralılardan birinin kaburga kemiğinin kırıldı" demişti. 

İşte Emniyet'in yaptığı o açıklama:

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER