Epilasyonda Devrim

Alma Lasers firması dünyanın en önde gelen lazer epilasyon üreten firmalarından biridir. Bu firma tarafından son teknoloji ürünü olarak üretilen Soprano ICE serisi cihazlar Türkiye’de buz lazer epilasyon olarak bilinmektedir. 2015 yılından beri pazarda olan bu cihazlar gerçek anlamda bir devrime sebep olmuş ve epilasyona olan bakışı tamamen değiştirmiştir.

Epilasyonda Devrim

Alma Lasers firması dünyanın en önde gelen lazer epilasyon üreten firmalarından biridir. Bu firma tarafından son teknoloji ürünü olarak üretilen Soprano ICE serisi cihazlar Türkiye’de buz lazer epilasyon olarak bilinmektedir. 2015 yılından beri pazarda olan bu cihazlar gerçek anlamda bir devrime sebep olmuş ve epilasyona olan bakışı tamamen değiştirmiştir.

FDA onaylı olan buz lazer cihazlarında kullanılan teknoloji sayesinde artık epilasyon işlemi acısız ve ağrısız bir hale gelmiştir. Hem tüm cilt tiplerinde hem de tüm kıl tiplerinde etkili olan buz lazer ile ilgili pek çok klinik çalışma da bulunmaktadır. Hem dünyada hem de ülkemizde oldukça fazla tercih edilen bu uygulama acıyı ve ağrıyı epilasyondan tamamen uzaklaştırmıştır.

Tüm özellikleri ile buz lazer farkı kullanıcılar tarafından hemen anlaşılmış ve buz lazer yaptıranların paylaşımları ile de uygulama özellikle son yıllarda hem kadın hem de erkek kullanıcılar arasında oldukça popüler hale gelmeyi başarmıştır.

Buz Lazer Epilasyon Uygulama Bölgeleri

Epilasyon denildiği zaman akla ağrılı, acılı ve oldukça sıkıntılı bir süreç gelse de buz lazer epilasyon sayesinde bu durum artık tersine dönmüş durumda. Hemen hemen vücudun tüm bölgelerinde uygulanabilen bu epilasyon konforlu olması sayesinde kullanıcıları tarafından tam puan almıştır.

Buz lazer epilasyon hemen her bölgede güvenle uygulanabilir olsa da uygulamanın öne çıktığı vücut bölgeleri koltuk altı, genital bölge, tüm bacak, bikini bölgesi ve yüzdür. Anca bu bölgelerin dışında ihtiyaç duyulduğu takdirde sırt, göğüs, ense, sakal ve bıyık gibigeleneksel epilasyon yöntemlerinde çok tercih edilmeyen bölgelerde de güvenle kullanılabilir.

Uygulamanın yapılmasını istediğiniz bölge ile ilgili olarak uygulama merkezindeki uzmana bilgi vermelisiniz. Uzmanın yapacağı muayene ve kapsamlı değerlendirme sonrasında buz lazer işleminin hangi bölgenize yapılabileceğini hemen öğrenebilirsiniz.

Buz lazer epilasyon cihazının sahip olduğu yüz ucu sayesinde yüzde bulunan kaş arası, kulak içi ve burun içi gibi bölgelerde de etkili bir epilasyon sağlamak mümkün hale gelmiştir. Erişilmesi oldukça güç olan bu bölgelere bu özel uç sayesindeoldukça kolay bir erişimimkânı bulunmaktadır.

Tüm Cilt Tiplerinde Hızlı Etki

Geleneksel epilasyon ile ilgili en büyük sıkıntılardan biri de seansların uzun olmasıdır. Ancak son teknoloji ürünü olan buz lazer işleminde seans süresi geleneksel epilasyonlara göre yarı yarıya azaltılmıştır. Bunun en büyük sebebi de cihazın sahip olduğu geniş boyutlu tedavi başlığıdır. Geniş boyutlu tedavi başlığı sayesinde 2 cm2’lik bir cilt yüzeyine saniyede 10 atış yapılabilmektedir. Böylece sadece 35 dakika içerisinde tüm vücudun epilasyon tamamlanabilir ve bu süre tüm epilasyon yöntemleri arasındaki en kısa süredir.

Buz lazer dalga boyu orta dereceli melanin emilimine sahiptir. Bu özelliğin oldukça önemli etkili sonuçları bulunmaktadır. Orta dereceli bu dalga boyu sayesinde buz lazer uygulaması her mevsimde güvenle yapılabilmektedir. Bu dalga boyuna ek olarak cihazın sahip olduğu ütüleme tekniği ve soğutma teknolojisi ile epilasyonun tüm cilt tiplerinde ve tüm kıl tiplerinde kolaylıkla uygulanabilmesine olanak sağlanmıştır.

Buz Lazerin Sahtelerine Dikkat Edin

Son yılların en popüler epilasyon uygulaması olan buz lazer epilasyon aynı zamanda en çok sahtesi olan epilasyon cihazı olarak da ön plana çıkmaktadır. Bu nedenle sahte cihazların nasıl ayırt edilebileceğinin bilinmesi oldukça önemlidir. Cihazın yanı sıra uygulamayı yapan kişinin de uzman olup olmadığının anlaşılması sağlıklı bir buz lazer uygulaması açısından oldukça önemlidir.

Öncelikle gerçek buz lazer cihazının sadece Soprano ICE serisi olduğunun bilinmesi gerekmektedir. Bu cihaz dışındaki hiçbir cihaz ile gerçek anlamda buz lazer epilasyon deneyimi yaşayamazsınız. Dolayısıyla epilasyon yaptırmayı düşündüğünüz merkeze cihazlarının markasını sorabilirsiniz. Orijinal buz lazer cihazının olması elbette önemli ancak en az onun kadar önemli olan bir diğer husus da cihazların bakımlarının düzenli ve doğru bir şekilde yapılmasıdır. Özellikle cihaz başlığında yaşanabilen sıkıntı sonrasın orijinal parça değişimi yapılmadığında etkili bir soğutma işlemi yapılamayabilir.

Gerçek buz lazer işleminde mutlaka ultrason jeli kullanılır. Uzman kişi tarafından yapılması gereken buz lazer epilasyon uygulaması esnasında bu jel sürülmüyorsa uygulamayı yapan kişinin uzmanlığından şüphe edilmelidir. Tamamen ağrısı bir şekilde gerçekleşmesi gereken buz lazer epilasyon işlemi esnasında ağrı ya da acı duyarsanız uygulamayı yapan kişi ile bu durumu hemen paylaşmanız gerekmektedir.

Kalıcı Bir Epilasyon Deneyimi

Buz lazer epilasyon ne kadar etkili sorusu bu yöntem ile ilgili en çok sorulan sorulardan biridir. Uygulamanın kalıcı olup olmadığı merak edilmektedir.

Geleneksel epilasyon yöntemlerinde baktığımızda bu yöntemlerin özellikle açık renkli ve ince tüyler üzerinde çok etkili olmadıkları biliniyordu. Bu kılların daha görünür hale gelebilmesi için defalarca tıraş edilmeleri gerekiyordu. Ancak saha görünür hale gelen kıllardan epilasyon sayesinde kurtulunuyordu. Ancak vücudunu tıraş edemeye kadınlar bu tüyler ile yaşamaya devam ettikleri için epilasyonun kalıcı bir etkiye sahip olmadıklarını belirtiyorlardı.

Buz lazer epilasyonun en öne çıkan özelliklerinden birisi de hem kalın hem de daha ince olan kıllarda etkili olması oldu. Etkisinin vücudun hemen tüm bölgesinde görülebileceği buz lazer işlemi sayesinde artık tipi ne olursa olsun vücuttaki tüm kıllardan kurtulmak oldukça kolay bir hale geldi.

Buz Lazer Epilasyon ve Sağlığınız

Buz lazer zararlı mı sorusu karşımıza sıklıkla çıkmaktadır. Hakkında pek çok klinik araştırma bulunan ve FDA tarafından onaylı bu yöntemin sağlıkla ilgili herhangi bir soruna yol açtığı kanıtlanmamıştır. Buz lazer işlemi esnasında tamamen kıl köküne odaklanılır ve cildin diğer kısımlarına hiçbir zarar verilmez. Bu prensiple çalışan bir cihazın iç organlara zarar verebileceğini düşünmek çok doğru olmayacaktır. Diğer epilasyon uygulamalarında kızarıklık gibi yan etkiler görülse de buz lazer epilasyonun sahip olduğu özellikler ve soğutucu başlığı sayesinde bu tarz yan etkiler görülmeyecektir. Uygulama sonrasında hafif kızarıklık ve soğuğa bağlı hafif uyuşma hissedilse de bu etkiler çok kısa süre içinde tamamen ortadan kalkacaktır.

Buz lazer epilasyon zararlarından bahsederken bir noktanın altının özellikle çizilmesi gerekmektedir. Normal şartlar altında tamamen zararsız olan bu uygulama, epilasyon yapılacak olan bölgede bulunan bir yaranın varlığında ya da epilasyon yaptıracak olan kişinin sahip olduğu başka hastalıklar durumunda tekrar gözden geçirilmelidir. Bu noktada hem doktorunuz ile hem de uygulamayı yapacak olan uzman ile detaylı görüşmek oldukça önemlidir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER