Erdoğan'a 'belgeli' Tank Palet Fabrikası cevabı

Sakarya'daki Tank Palet Fabrikası'nın Katar'a satılması ile ilgili Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan, "Özelleştirme nedir, proje nedir, işletme devri nedir bilmeyenlerin Türkiye'nin önünü tıkamalarına izin vermeyeceğiz" dedi. Erdoğan'a cevap CHP'li İlhan Cihaner'den geldi. Cihaner, Tank Palet Fabrikası'nın özelleştirildiğini gösteren genelgeyi paylaştı.

Erdoğan'a 'belgeli' Tank Palet Fabrikası cevabı

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, "İlk Milli Helikopter Motoru TEİ-TS1400'ün Teslimi ve Tasarım Merkezi Açılış Töreni'nde konuştu.

Erdoğan, tartışmaların odağında yer alan Tank Palet Fabrikası'yla ilgili olarak "Arifiye'deki fabrika arazisi, binası, makineleri dahil 250 milyon doları bulan bir tesistir. 20 milyar dolar değildir. Yapılan işin adı işletme devridir" dedi. Erdoğan, bir iftira ile karşı karşıya olduklarını iddia etti.

"HALKI AHMAK YERİNE KOYMAK DEĞİLSE NEDİR?"

Erdoğan, "Özelleştirme nedir, proje nedir, işletme devri nedir bilmeyenlerin Türkiye'nin önünü tıkamalarına izin vermeyeceğiz" dedi. Erdoğan'a cevap CHP'li İlhan Cihaner'den geldi. Cihaner, Tank Palet Fabrikası'nın özelleştirildiğini gösteren genelgeyi paylaştı.

Cihaner, "Tüm kanallarda “Tank Palet Fabrikası özelleştirilmedi” propagandası var. Şu kararnameye rağmen “Özelleştirmedik” demek halkı ahmak yerine koymak değilse nedir?" diye sordu.

Şu genelgeyi paylaştı:

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER