Erdoğan, Atatürk Havalimanı'nda

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Buluşması"nda açıklamalarda bulundu.

Erdoğan, Atatürk Havalimanı'nda

Erdoğan'ın Atatürk Havalimanı'ndan düzenlenen 15 Temmuz anmasındaki açıklamalarından satır başları;

15 Temmuz'da, milletimizin istiklalini ve ülkemizin istikbalini korumak için uçakların, tankların, kurşunların karşısına dikilen kahraman milletimizin her bir ferdini selamlıyorum.

Peygamber ocağı TSK'nin ülkesine gönülden bağlı her bir subayını, astsubayını, uzman personelini ve erlerini alınlarından öpüyorum.  O gece şehit verdiğimiz 251 vatan evladının her birine Rabbimden rahmet niyaz ediyorum. Gazilerimize cenabı Allah’tan sıhhat ve afiyet diliyorum.

Eşim kızım torunlarım ve damadımla buraya indik. Burada kim vardı? Burada millet vardı.

Mili mücadele sürerken işgal kuvvetleri Polatlı’ya kadar geldiler ama Meclis’e saldıramadılar. Daha önceki darbelerde Meclis ruhuna saldırı olsa bile Meclis binası hedef alınmadı 15 Temmuz’da darbe girişiminde bulunan caniler bunu yaptı.

Hiçbir darbe hiçbir darbe girişimi yapanların yanına kar kalmadı. Bundan sonra da kar kalamayacaktır. 15 Temmuz’dan sonra hiç kimse milletin iradesine el uzatmaya kalkışamayacaktır. Bizle devletimize sahip çıktıkça hiçbir gücün eli oralara uzanamayacaktır.

15 yaşındaki Halil İbrahim Yıldırım’ı 16 Yaşındaki Abdullah Tayyip’i unutmayacağız. Darbecilerin başındaki haini gözünün kırpmadan vuran Ömer Halis Demir’i darbecilerle son enfesine kadar çarpışan Albay Sait Ertürk’ü unutmayacağız. Şehitlerin unutanların yürekleri kurur. 
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER