Erdoğan: CHP o katliamı da benim üstüme yıkmaya çalışıyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan partisinin grup toplantısında konuşuyor. Erdoğan Gara operasyonunda 12 vatandaşın şehit olması hakkında, "CHP o katliamı da benim üstüme yıkmaya çalışıyor" dedi.

Erdoğan: CHP o katliamı da benim üstüme yıkmaya çalışıyor

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, "3 yıl önce Cumhur İttifakı'nı hukuki zemine oturtmak için ilk adımı atmıştık. Cumhur İttifakı'nın en ilkeli, en onurlu ittifak olduğunu görüyoruz.

Cumhur İttifakı'na karşı kurulan ittifakın tel tel dökülmesi oturduğu zeminin çürüklüğünden kaynaklanıyor" dedi.

Erdoğan, 'Sorumlusu Erdoğan'dır' diyor. Ne yüzsüzsün ya, cibiliyeti bozuk bunların. Biz onların kanlarını yerde bırakmayacağız. Bay Kemal de ortağı HDP de böyle bilsin" ifadelerini kullandı. Konuşmasına yer yer ara veren Erdoğan, yıllar öncesinin görüntülerini izlettirdi.

Erdoğan'dan ‘Berat Albayrak’ eleştirilene, “CHP'nin saldırdığı Berat Bey'in başarılarına bizzat şahidiz.” diyerek yanıt verdi.

Erdoğan, “Ekonomik tuzaklarla mücadele ederken salgın bahanesiyle yeni bir finansal dalgalanma oluşturmak isteyenlere elimizdeki araçları kullanarak fırsat vermedik. Kılıçdaroğlu'nun sorup durduğu dövizlerin önemli bölümü bu mücadelede kullanıldı.” dedi.

Grup toplantısında konuşan Erdoğan, konuyla ilgili olarak "Bir süredir maruz kaldığımız ekonomik tuzaklarla mücadele ederken salgın bahanesiyle yeni bir finansal dalgalanma oluşturmak isteyenlere elimizdeki tüm araçları kullanarak fırsat vermedik. Kılıçdaroğlu'nun sürekli sorup durduğu dövizlerin önemli bir bölümü işte bu mücadelede kullanılmıştır" şeklinde konuştu. 

ENFLASYON VE FAİZLERİ DÜŞÜRME KARARLILIĞI GÖSTERİYORUZ

Erdoğan, “Enflasyonu düşürme, kur istikrarını sağlama, faizleri aşağıya çekme konusundaki kararlılığımızı, attığımız her adımda gösteriyoruz.” dedi.

Erdoğan, "Bir süredir yavaşlamış olan uluslararası finans ve yatırım çevrelerinin ülkemize ilgisi, giderek artıyor. Kendi yatırımcılarımızı da harekete geçmeye, üretime, ihracata ve istihdama katkıda bulunmaya davete ediyoruz. Milletimizin moralini bozmaya, esnafımızı kışkırtmaya, halkı birbirine düşürmeye çalışanlara fırsat vermeden, bu sıkıntılı süreci nihayete erdirmekte kararlıyız." diye konuştu.

TARIM KREDİ MARKETLERİ 500'E ÇIKACAK

Erdoğan Tarım Kredi Kooperatifleri marketlerinin sayısın 180’den 500’e çıkaracaklarını bildirdi. Erdoğan konuyla ilgili olarak "Zincir marketlerin özellikle yüksek fiyatlarla vatandaşımızı gerçekten adeta sömürdüğü noktada piyasayı balanse etmemiz gerekiyor. İlk etapta 500, daha sonra 1000, gerekirse daha da artıracağız. Sizler piyasayı bu şekilde yağmalarsanız kusura bankamyın biz bu adımı atarız atacağız” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 24 Şubat 2021, 14:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER