Erdoğan Cuma namazını sürpriz bir isimle kıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazını Üsküdar'daki Kerem Aydınlar Camisi'nde, Boğaziçi Üniversitesi'ne rektör olarak atadığı Melih Bulu ile kıldı.

Erdoğan Cuma namazını sürpriz bir isimle kıldı

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazı için öğlene doğru Kısıklı'daki konutundan Çengelköy’deki Vahdettin Köşkü’ne geçti. Vahdettin Köşkü’ne yakın olan Kerem Aydınlar Camisi’ne gelen Erdoğan, burada cuma namazını Boğaziçi Üniversitesi'ne rektör olarak atadığı Melih Bulu ile kıldı.

Ajanslar, Erdoğan'a Cuma namazında; Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, AKP İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, İl Emniyet Müdürü Zafer Aktaş'ın eşlik ettiğini yazdı. Hiçbir ajans Bulu'nun da Erdoğan ile namazda olduğunu yazamadı.

Cuma sonrası Erdoğan ile Bulu'nun bir süre sohbet ettiği öğrenildi.

İşte Erdoğan ile Bulu'nun camiden çıkarken çekilen fotoğrafı:

Erdoğan'ın Boğaziçi Üniversitesi'ne dışarıdan Bulu'yu rektör olarak atamasından sonra öğrenciler eylemler yapmıştı. Boğaziçi Üniversitesi'ne polisler yığılmış, üniversitenin kapısı kelepçelenmişti.

Eylemlerde çok sayıda öğrenci gözaltına alınmış bazı öğrenciler de tutuklanmıştı. Bulu'ya karşı Boğaziçi Üniversitesi'nde eylemler devam ediyor. Boğaziçi Üniversitesi akademisyenleri her gün rektörlüğe sırtlarını dönerek Bulu'yu protesto ediyor.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Boğaziçi gibi bir üniversiteye
Boğaziçi gibi bir üniversiteye - 1 ay Önce

verdikleri zarar umurlarında bile değil bunların

SIRADAKİ HABER