Erdoğan'dan AKP içerisine kritik 'barış' mesajı

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan AKP İl Başkanları Toplantısı'nda konuşuyor

Erdoğan'dan AKP içerisine kritik 'barış' mesajı

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başaknı Recep Tayyip Erdoğan, "Kendi içimizdeki arkadaşlarımızın gönlünü kazanamazsak milletimizin gönlüne hiç giremeyiz." dedi. Erdoğan konuşmasında Cumhur İttifakı olarak 2023 seçimlerinden zaferle çıkacaklarını iddia etti. Erdoğan, CHP'yi eleştirdi.

Erdoğan, 2020'yi pandemiye rağmen yatırım ve bütçede oldukça iyi sonuçlarla kapattıklarını öne sürdü.

Erdoğan, CHP Grup Başkanvekili Engin Altay'a sert tepki gösterdi. Altay'ın "Uzman çavuşlar ve astsubaylar AKP’nin militanı oldu" sözlerine yanıt veren Erdoğan, 'Siz kimin ve neyin militanısınız?' diye sordu.

Erdoğan şunları söyledi:

Bu partinin yöneticilerinden biri çıkıp baş çavuşundan uzman çavuşuna kadar diye başlayan bir cümleyle bir cümleyle kahraman ordumuzun mensuplarına saldırdı.

Bunlar geçmişte vesayetin karşısında hazır ola geçen askere, rektöre, yargıca, savcıya alıştılar. Şimdi bu ülkenin tüm kamu görevlilerin devletin ve milletin emrinde görev yaptığını görünce tahammül edemiyorlar.

“PEKİ SİZ KİMİN, NEYİN MİLİTANISINIZ? “

TSK’nın değerli komutanlarını hedef almışlardı. Şimdi astsubayları ve uzman çavuşları da menzile aldıklarına göre muvazeneyi iyice kaybettiler. Neymiş bunların hepsi de AK Parti militanı olmuş.

Bunlara en güzel cevabı emekli bir astsubayımızın yüreğinden kopan şu ifadeler veriyor; ben başçavuşum, ben uzman çavuşum, ben ülkemin bütünlüğünde gözü olanların karşısında militanım, ben binlerce şehidin kanının rengi alan bayrağıma uzanan ellerin karşısında militanım, ben ezana dokunan dillerin karşısında militanım, ben askerimiz, polisimi, öğretmenimi, çocuklarımı şehit edenlerin karşısında militanım, ben başçavuşum, uzman çavuşum, çok şükür ülkemin ve milletin militanıyım.

Peki siz kimin, neyin militanısınız? Biz de bu kardeşimiz gibi soruyoruz. Bu milletin hakimine, askerine, polisine, askerine, öğretmenine laf edeneler siz kimin ve neyin militanısınız?

Güncelleme Tarihi: 21 Ocak 2021, 15:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER