Erdoğan'dan 'İstanbul Sözleşmesi' açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan cuma namazının ardından açıklamalarda bulundu.

Erdoğan'dan 'İstanbul Sözleşmesi' açıklaması

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, cuma namazı çıkışı açıklamalarda bulundu.

Erdoğan'ın açıklamasından satır başları şöyle: 

AŞI AÇIKLAMASI

Rusya ile de görüşmelerimiz devam ediyor. Oradan aşı gelmesi de rahatlacak bizi. Aşıyı bu süreçte insanımız için en tesirli kaynak olarak görüyoruz. İlaç çalışmaları da yerli olarak devam ediyor. 

CAMİ SALDIRISI

Güney Kıbrıs, Rumlar bu tür şeyleri her zaman yapıyorlar. AB'deki zirve döneminde bunun yapılması tahrikten başka bir şey değil. 

İSTANBUL SÖZLEŞMESİ

Meclis'in alacağı bir karar değil bu, muhalefet bu işleri bilmiyor. Bilse böyle bir lafı yapmazlar. Burada Cumhurbaşkanlığı'nın attığı adım tamamen yasaldır, bu adımla da yoluna devam edecektir. Bunlar birçok şeyi karıştırıyorlar. Uluslararası anlaşmaların altında mıdır üstünde midir bunları konuşmak havayı bulandırmaktan başka bir şey değil. Biz bu kararı aldık, 3 ay içinde de bunu özellikle konsey de söylüyor,  3 ay sonra bununla ilgili kararı açıklayacaklar bizler de buradan çıkmış olacağız. Bu bizimle alakalı değil, Meclis'le alakalıdır diye bir şey söz konusu değil, kararımızı verdik. Gireriz, girdiğimiz gibi çıkarız. Kimse önünü arkasını karıştırmasın. Çıkma kararını verdik, kendilerine durumu bildirdik. Bu iş böylece bitmiştir. 

MSB'DE 'İRTİCA' TARTIŞMASI

Muhalefetin bu tür eleştirilerine alışığız. İrticai faaliyet farklı bir olay. Terörle iltisaklı olay farklı bir olay. Bu bir düzenlemedir. Bakanlıklarımız bu tür düzenlemeleri yaparlar.

YORUM EKLE