Erdoğan'dan sokağa çıkma yasağı açıklaması

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Dünya Çevre Günü'nde Millet Bahçeleri Açılış Töreni'nde konuşuyor.

Erdoğan'dan sokağa çıkma yasağı açıklaması

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Dünya Çevre Günü'nde Millet Bahçeleri Açılış Töreni'nde konuşuyor.

"2023'e kadar 81 vilayetimizin tamamını millet bahçeleriyle donatacağız" diyen Erdoğan, bu hafta sonu sokağa çıkma kısıtlamasının uygulanmayacağını hatırlatarak "Vatandaşlarımın maske, mesafe ve temizlik kurallarına riayet etmesini istiyorum" dedi.

Erdoğan'ın konuşmalarından satırbaşları şu şekilde:

Aziz milletim, değerli misafirler sizleri en kalbi duygularımla hasretle, muhabbetle selamlıyorum. 9 ayrı şehrimizdeki 10 millet bahçemizin milletimize hayırlı olmasını diliyorum. Tüm insanlığın 5 Haziran Çevre Günü'nü tebrik ediyorum. Toplam büyüklüğü 550 bin metrekareye yaklaşan bahçelerimiz iftihar verici eserlerdir.

TOPLAM 23 MİLLET BAHÇESİNE ULAŞMIŞ OLUYORUZ

Şehircilik geleneğimizin sembolü olacak millet bahçelerinden 13'ünü 2 yıl önce hizmete açmıştık. Bugünle birlikte toplamda 23 millet bahçesine ulaşmış oluyoruz.

81 İLİMİZE 81 MİLYON METREKARE MİLLET BAHÇESİ

Cumhuriyetin 100. yılına girerken 81 ilimize 81 milyon metrekare millet bahçesi kazandırma hedefimize adım adım yaklaşıyoruz. Türkiye'nin cumhuriyet dönemindeki şehircilik geçmişi oldukça istikrarsız bir şekilde ilerlemiştir. Son 18 yıldır ülkemiz yılda 500 bin - 1 milyon arasında yeni konut inşaa etmiştir. Başlattığımız kentsel dönüşüm projeleri ile bunu daha da hızlandırdık. Şehirlerimiz gelişirken, park - çocuk oyun alanları gibi alanları da ihmal etmedik. Böylece 81 il ve ilçelerimizde örnek alanlar oluşturduk.

SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMASINI İPTAL ETME KARARI ALDIK

Vatandaşlardan aldığımız değerlendirmeler bizi kararı tekrar gözden geçirmeye yöneltti. 15 ilimizde uygulanacağı ilan edilen hafta sonu sokağa çıkma yasağı uygulamasını iptal etme kararı aldık. Vatandaşımız maske, mesafe ve temizlik kuralarına uymalı. Aksi takdirde bu tür sınırlamaların yeniden gündeme gelmesi kaçınılmaz

BÜYÜK DEVLET OLDUĞUMUZU TÜM DÜNYAYA GÖSTERDİK

Sahip olduğumuz güçlü altyapı ve değerler aynı zamanda 2023 hedeflerimizin de sembolüydü. Biz salgın döneminde, büyük devlet olduğumuzu hamdolsun tüm dünyaya gösterdik.

LİBYA MESAJI

Askerimiz Libya'da, Kuzey Irak'ta, İdlib'de, Barış Pınarı Harekatı'nda terörle mücadelede destan yazıyor. Kendi imkanlarımızla terörle mücadelemizi sürdürüyoruz, yatırımlarımızı yapıyoruz.

Güncelleme Tarihi: 05 Haziran 2020, 17:40
YORUM EKLE
YORUMLAR
FELAKETİN ADI
FELAKETİN ADI - 12 ay Önce

Ülkenin sahibi marabalarına acımış,gönlü el vermemiş... Sen Tüm Türkiyeyi sokağa bırak ,yeni döneme başlıyoruz de sonra sokağa çıkma yasağı ilan et sonra geri al ama anayasaya aykırı bir şekilde 18 yaş altı ve 65 yaş üstünü eve hapset... Garibana 3 aylık sürede sadece 1000 Tl ver (aylık 333 Tl neye yetecekse) EYT li insanların suratına bile bakma , adamdan sayma ,en ufak bir yardım yapma ,kazandıkları ,alınteri dökerek hakettikleri haklarını GASPET ,Meclisi tamamen çalışmaz hale getir , yasaları kafana göre işlet,senden olana dokunma , olmayana eziyet ve zulme devamet , ağzına geleni söyle , ekonomiyi ,eğitimi mahfet , boyuna vergi yüküyle insanları mağdur et , SİGARA içene bile zulmet (Bu ülkede stres başka türlü nasıl atılacaksa)... Ondan sonra GÖNLÜM RAZI GELMEDİ de... Daha yazılacak o kadar hırsızlık ,yolsuzluk,haksızlık varki , artı daha devlet malına verdikleri zararları saymıyorum bile. Çalışan ATATÜRK HAVALİMANI nı mahvettiler. Dön dolaş hep aynı yer. İnin artık şu vatandaşın SIRTINDAN.

SIRADAKİ HABER