Erdoğan, muhabirin maskesini çıkarttırdı

Cumhurbaşkanı Erdoğan cuma namazı çıkışı gazetecilerin sorularını yanıtladı. Erdoğan kendisine soru soran gazeteciye "çıkart şunu ya, maske, maske..." diyerek maskesini çıkartmasını istedi. Gazetecilerin Erdoğan'a; Merkez Bankası'nın faiz artırım kararı, HDP'ye açılan kapatma davası ve HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu'nun milletvekilliğinin düşürülmesini soramaması dikkat çekti.

Erdoğan, muhabirin maskesini çıkarttırdı

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İstanbul'da Cuma namazı çıkışı sonrası açıklamalarda bulundu, soruları yanıtladı.

Erdoğan kendisine soru soran gazeteciye "çıkart şunu ya, maske, maske..." diyerek maskesini çıkartmasını istedi.

İşte o anlar..

GÜNDEMDEKİ EN SICAK 3 KONUYU SORAMADILAR

Gazetecilerin gündemdeki en sıcak konular arasında yer alan; Merkez Bankası'nın faiz artırım kararı, HDP'ye açılan kapatma davası ve HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu'nun milletvekilliğinin düşürülmesini Erdoğan'a soramaması dikkat çekti.

Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları:

BIDEN'IN PUTİN'E 'KATİL' DEMESİ

Sayın Biden'ın Putin  ile ilgili ifadeleri bir devlet başkanına yakışmayan bir ifadedir. Bir devlet başkanın böyle bir ifadeyi kullanması kabul edilebilir değildir. Bana göre Sayın Putin çok çok akıllıca ve şık bir cevap vermek suretiyle gereğini yapmıştır.

Bildiğiniz gibi AB'nin dedikodusu çok yapılan yaptırımlarla ilgili askıya alması gibi gelişmeler var. Başta Doğu Akdeniz olmak üzere bir NATO ülkesi olan Türkiye'nin AB ile ilgili olarak gerek gümrük birliği, vize konusu, bunları karşılıklı olarak değerlendirme şansını bulacağız.

PKK/YPG KİLİS'E ROKETLİ SALDIRI

Daha önce bir yanlış daha yapıldı, bu rejim tarafından yapılan uygulamalar. Gerekli cevabı verdik, Kilis'e yapılan saldırı kabul edilebilir bir saldırı değil. Bunun da cevabını haddiyle, misliyle verdik, veriyoruz, vereceğiz.

AKP KONGRE

Kongre noktasında ön hazırlıklarımızı kararlı bir şekilde yaptık, şu anda sloganlarımızdan tutunuz yapacağımız konuşmaya varıncaya kadar hepsi hazırlanıyor. Çarşamba günü yapacağım konuşma 2023'ün bir manifestosu olacaktır. Onu o konuşmada da göreceksiniz.

Çok daha geniş anlamda bir konuşmayı planlamış durumdayım. Çarşamba günü bu konuşmamızı ifade ederek aynı zamanda da AK Parti olarak MHP ile Cumhur İttifakı olarak 2023'e doğru çıktığımız bu yolda dayanışmamız neler olacaktır bunları da ifade edeceğiz. 

Çarşamba günü yapacağım konuşma adeta 2023'ün bir manifestosu olacaktır. Koronavirüs sürecinde bu kongreleri yapıyoruz. MHP yaptı, biz bir taraftan yapacağız. Bütün kongrelerimizi zor şartlarda hızlı bir şekilde gerçekleştirdik. Şimdi de büyük kongrelerimizi yapacak 2023'e hazırlanacağız. İnşallah 2023 Türkiye'de bir dönüşüm süreci olacak.

Güncelleme Tarihi: 19 Mart 2021, 14:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER