Erdoğan talimat verdi: Devlet market işine giriyor

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan'ın “kooperatif market” formülünü devreye sokma talimatı verdiği iddia edildi. Talimat, geçen yıllarda patates-soğan fiyatlarının zirve yapmasıyla açılan tanzim pazarları hatırlattı.

Erdoğan talimat verdi: Devlet market işine giriyor

Gıda fiyatlarındaki artışa karşı Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan’dan “kooperatif market” formülü geldi. Erdoğan’ın “Tarım Kredi’ye ait kooperatif marketler regüle edilecek. Bunların sayısının arttırılması için planlama yapılıyor” dediği belirtildi.

Hürriyet gazetesinden Gizem Karakış’ın haberine göre, Erdoğan’ın ayrıca perakende yasası ile zincir marketler için de düzenleme yapılmasının hedeflendiği bilgisini verdiği aktarıldı.

Erdoğan’ın, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’ın marketlerdeki rekabeti dengelemek için çalışma yaptığını ifade ederek, çoklu zincir marketlerin hem küçük marketleri, hem de vatandaşı etkilediğini söylediği ifade edildi. Erdoğan’ın çoklu zincir marketlerin fiyatlar konusunda belirleyici duruma gelmesinin önüne geçileceğini, ayrıca perakende yasasıyla ilgili çalışmada zincir marketlerde yapılacak düzenleme ile küçük esnafın ve vatandaşın korunacağını belirttiği öğrenildi.

Erdoğan, kurmaylarına yeni anayasa çalışmasının iyi anlatılması yönünde talimat verdi. Kongrelerle ilgili son durumun da gündeme geldiği toplantılarda, AKP’nin 7’nci Olağan Büyük Kongresi’nin nisan ayında yapılmasının planlandığı ifade edildi.

Güncelleme Tarihi: 20 Şubat 2021, 20:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER