Eski Defterler’e yazın, herkes doğru ve yanlışı bilsin

İnsanların dünü, bugünü ya da geleceği paylaştığı, fikirlerini özgürce dile getirdiği inovatif bir platform olan eski defterler rafa kaldıran her şeyin yeniden gün yüzüne çıkmasını sağlıyor.

Eski Defterler’e yazın, herkes doğru ve yanlışı bilsin

Tarihin tozlu sayfalarının açıldığı eski defterler unutulan her şeyin yeniden hatırlandığı yer. Sözlük kavramını farklı boyuta taşıyan platformda gerçeklerin ardındaki sır perdeleri de teker teker aralanması.

HER ŞEYİ PLATFORMDA DİLE GETİR

Maziye gömülen ne var ne yok her şeyin üzerinde bulunan toprağın kaldırıldığı yer olan eski defterler platformu herkesin yazabildiği bir alan. Platformda sözlük yazarı olan herkes geçmiş, bugün ve gelecek hakkında içinden gelen her şeyi yazabilmekte. Gerek tarihin gerekse gündemin farklı perspektiflerden yorumlanmasına olanak sunan platformda yeni dünya düzeni ile birlikte 2023 sonrası Türkiye gibi yüzlerce konuda yer almakta. Dünya ve Türkiye gündemini takip eden yazarlar aynı zamanda çocukluk dönemlerinde unutamadıkları her şeyi platformda dile getirebilmekte.

DİJİTAL BİR MİRAS

İnsanların içinde sakladığı söylemekten tedirginlik duyduğu tüm konuların rahatlıkla paylaşabildiği inovatif platform bir anlamda dijital bir miras. Başkaları ne der kaygısı taşımadan her şeyin yazılabileceği bir ortam olan eskidefterler.com sıcacık atmosferi ile herkesi içine çekebiliyor. Geçmişin çocukları platformda nostalji sohbetleri yaparken eskilerin tadını yeniden hissedebiliyor akıp giden zamanın neleri götürdüğünü ve bugünkü durumu irdeleyebiliyor. Hiç kimsenin düşünce özgürlüğünün kısıtlanmadığı alanda herkes istediğini yazar burada klavyenin kemiği yok.

ÜYE OL VE YAZMAYA BAŞLA

Platform kesinlikle geçmiş zaman kipi ile konuşulan bir alan değil yazarlar gündemdeki konuları da mercek altına alabilmekte ve toplumun kanayan yaralarına parmak basabilmekte. Gelecek hakkında beklentiler ve endişeler dile getirilmekte insanlar birbiriyle fikir alışverişinde bulunabilmektedir. Platforma üye olduktan sonra herkes yazar olarak düşüncelerini, kaygılarını, fikirlerini ve endişelerin paylaşabilir. Sitede yazar statüsü kazanmak için herhangi bir şekilde başvuru yapmaya ya da uzun uzun beklemeye gerek yok. Oluşturmak istenen başlığı arama bölümüne yazmak ve daha önceden açılıp açılmadığını kontrol etmek gerekir. Ardından doğru kategori seçerek sözlük formatına uygun bir başlık oluşturulmalı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Nur
Nur - 2 ay Önce

eskidefterler'e birkaç ay önce katılmış biri olarak şu ana kadar orada geçirdiğim zamanın bana çok şey kazandırdığını söyleyebilirim. sözlüklere karşı bakış açım değişti. seviyesiz entrylerin bulunmadığı elit bir sözlük olabileceğini görmüş ve deneyimlemiş oldum. tabii eskidefterler için yalnız bir sözlük demek yanlış olur. aynı zamanda bir zaman tüneli ve geleceğe uzanan köprüdür aslında. ben normalde böyle -deyim yerindeyse- süslü laflar söylemeyi pek beceremem. fakat eskidefterler'de yazmaya başladıktan sonra böyle bir alışkanlık edindim. açıkçası sosyal medyada geçirdiğim zaman ile kıyaslandığında bu sözlükte sarf ettiğim vaktin daha değerli olduğunu rahatlıkla söyleyebiliyorum. belirli bir denge var yani hem özgürsünüz, hem de başkalarına saygısızlık yapmanız yasak. yani kimse sizi kısıtlamıyor fakat siz çizgiyi aşıyorsanız o zaman dur diyen olur. burayı diğer sözlüklerden ayıran en güzel özelliklerden biri bu. farklı bir konsept görmek istiyorsanız mutlaka aramıza katılın derim.

Raven
Raven - 2 ay Önce

etkileşimli sözlük veya genel forumlarda ar damarı çatlamış yazarlardan sıkılmış, demokrasi var deyip habire küfürlü içerik okumaktan yılmış, temiz saygılı ve seviyeli yazarlar barındıran yeni nesil sözlük . Gelecek için bir iz bırakmak isteyen herkese yer var.

eski defterler
eski defterler - 2 ay Önce

eski defterler hızla büyüyor, yeni yazarlarını bekliyor.
eskidefterler.com - gelmişini geçmişini silmeyen sözlük

SIRADAKİ HABER