Eski Türk Tarih Kurumu Başkanı'ndan skandal sözler

Eski Türk Tarih Kurumu Başkanı Prof. Dr. Metin Hülagü, Kurtuluş Savaşını hedef aldı, "Milli Mücadele'de biz 7 düvelle falan savaşmadık. Bu tür masalları biz çocukken dinlemiştik" dedi. Hülagü'ye tepki yağdı.

Eski Türk Tarih Kurumu Başkanı'ndan skandal sözler

Eski Türk Tarih Kurumu (TTK) Başkanı Prof. Dr. Metin Hülagü’nün Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde başlatılan Milli Mücadele dönemine ilişkin sözleri tepki çekti.

Halen Erciyes Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü'nde öğretim üyeliği görevinde bulunan Metin Hülagü, "Milli Mücadele'de biz 7 düvelle falan savaşmadık. Bu tür masalları çocukken dinlemiştik ama anladık yalanmış. Tek savaştığımız devlet Yunanistan ve kısmen Fransa'dır" diye yazdı.

İşte Hülagü'nün paylaşımı:

"MISIROĞLU İZLİYORDUNUZ"

Hülagü'nün paylaşımı sosyal medya kullanıcılarının büyük tepkisiyle karşılaştı. Kullanıcılar, Hülagü'nün sözlerine "TTK başkanlığı yapmışsınız hasbelkader, belli bir savın var. Ama bunu gecenin 01.30'unda nasıl bir ilhamla yazdınız? Sanırım Youtube'dan kitabınızın nâşiri Kadir Mısıroğlu videoları izliyordunuz o sırada", "İngiltere, İstiklal Harbi’nde savaştıklarımızın ağa babasıdır. TTK Başkanlığı yapmış olmanız ülkemiz için heder edici..." diyerek tepki gösterdi.

İşte gelen tepkilerden bazıları:

YORUM EKLE
YORUMLAR
Sen
Sen - 1 hafta Önce

nasıl bir modelsin bee

Sade vatandaş
Sade vatandaş - 1 hafta Önce

Prof unvanı almış ama adam ünvanı almamak ic8n direnen bir Eşşoğleşsek.

GÜVEN BROWN
GÜVEN BROWN - 1 hafta Önce

türkler ezelden beri hep 7 düvelle savaşmıştır.

SIRADAKİ HABER