Fahrettin Koca, Erdoğan'ın aşı açıklamasında şaşkınlığını gizleyemedi

Kabine Toplantısı sonrası dün Cumhurbaşkanı Erdoğan kameralar karşısına geçti. Erdoğan herkesi merak ettiği koronavirüs aşısı hakkında konuştu. Aşı konusunda Fahrettin Koca'nın Erdoğan'ın sorusu karşısında şaşkınlığa uğradığı görülürken yaşanan diyalog dikkat çekti.

Fahrettin Koca, Erdoğan'ın aşı açıklamasında şaşkınlığını gizleyemedi

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı'nın ardından açıklamalarda bulundu. Erdoğan’ın yaptığı konuşma sırasında Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile yaşadığı diyalog ise dikkat çekti.

Erdoğan, "Alman menşeili aşı ile ilgili anlaşmamızı yaptık, görüşmeler devam ediyor. Nihai kararı vermiş değiliz. Rus menşeili aşıları takip etmeye devam ediyoruz. Gereken test süreçleri tamamlanır tamamlanmaz belirlenen öncelik sırasına göre uygulamasına geçilecektir." ifadelerini kullandı.

Erdoğan daha sonra Sağlık Bakanı Koca’ya yönelerek "Sayın Bakan herhalde bu hafta sonuna kadar buna başlayacağız değil mi? Perşembe veya Cuma olur diyor." diye sordu.

O esnada kameralar Bakan Koca’ya döndü. Soru karşısındaki şaşkınlığı tavırlarına da yansıyan Koca, "Perşembe veya Cuma olabilir" yanıtını veriyor.

İşte o anlar:


 

Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2021, 17:34
YORUM EKLE
YORUMLAR
cemal
cemal - 2 ay Önce

bakan şaşrımadı,ama dostlar da alışveriş de zannetti.milletimiz yemedi.

cemal kutlu
cemal kutlu - 2 ay Önce

“Perşembe’nin gelişi Çarşamba’dan bellidir.”Atasözü.
“bir işin sonunun nasıl geleceği şimdiki gidişinden belli olur” anlamında söylenir.
“Aşı’nın yapılacağı Perşembe veya Cuma’dan belli olur” Bakan Sözü..
Ne günlere kaldık ey gazi hünkar?

SIRADAKİ HABER