Ferhat Tunç’tan duyarlılık çağrısı

Sanatçı Ferhat Tunç, cezaları bittiği halde tahliye edilmeyen üç üniversite öğrencisi için çağrıda bulundu. 

Ferhat Tunç’tan duyarlılık çağrısı

Sanatçı Ferhat Tunç, Isparta’da üniversite öğrencisiyken tutuklanan Didar Boza, Mervenur İşleyici ve Ceylan Bozkurt için çağrıda bulundu.
 
Didar Boza, Mervenur İşleyici ve Ceylan Bozkurt,  İzmir-Şakran Cezaevi'nden cezaları bittiği için 9 Ocak 2021 tarihinde tahliye olacaklardı fakat cezaevi yönetimi üç genç kadının tahliyelerini durdurdu. 

Ferhat Tunç'un çağrısı şu şekilde: 

"Hukuksuzluk diz boyu!

Isparta’da üniversite öğrencisiyken hukuk adına görülmemiş acımasız bir yargılama sonucunda tutuklandılar. HDP Kadın Meclisi ile yazışmaları “yasa dışı örgüt” ilişkisi sayılarak cezalandırıldılar.

Didar Boza, arkadaşları Mervenur İşleyici ve Ceylan Bozkurt, beş yıldır tutuklu bulundukları İzmir-Şakran Cezaevinden cezaları bittiği için 9 Ocak 2021 tarihinde tahliye olmaları gerekirken, cezaevi yönetimi sudan bahanelerle tahliyelerini durdurmuş.

Bu keyfi uygulamanın, hukuksuzluğun derhal son bulmasını isteyen aileleri, “Çocuklarımızın serbest bırakılmasını istiyoruz. Siyasi parti, sivil toplum kuruluşları, duyarlı aydın ve sanatçıların yardımına ihtiyacımız var” diyor. 

Bu konuda herkesi duyarlı olmaya çağırıyorum. Bu haksızlığa son verilmeli ve öğrenciler derhal serbest bırakılmalıdır." 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER