'FETÖ itirafı' AKP'yi karıştırdı

AKP'nin Medya ve Tanıtımdan Sorumlu Başkanı Mahir Ünal’ın yardımcısı Emre Cemil Ayvalı’nın canlı yayındaki FETÖ itirafının parti içinde sıkıntı yarattığı ve Ayvalı'yı bu göreve getiren Ünal'ın eleştirilerin hedefinde olduğu iddia edildi.

'FETÖ itirafı' AKP'yi karıştırdı

AKP Medya ve Tanıtımdan Sorumlu Başkanı Mahir Ünal’ın yardımcısı Emre Cemil Ayvalı, katıldığı bir televizyon programında “FETÖ ile AK Parti kol kola diyorsunuz! Eğer FETÖ ile AK Parti geçmişte bürokraside kol kola girdiyse şayet bunu da farklı darbecileri tasfiye etmek için yaptı." şeklindeki itirafının ardından itifa etmek zorunda kaldı. 

Ancak istifanın da AKP içindeki sıkıntıyı dindirmeye yetmediğini aktaran Habertürk yazarı Sevilay Yılman, "Boşboğazlık ama gerçeklik payı da var!" başlıklı yazısında AKP içindeki pek çok kişide Ayvalı'yı bu göreve getiren Mahir Ünal'a karşı tepki olduğunu aktardı.

Yılman'ın AKP'deki kaynaklarından aktardığı tartışma şöyle:

Aldığım duyumlara göre söylüyorum…

Ayvalı’nın istifasının nedeni tam olarak yazdığı gibi değil.

Söyledikleri bir hayli gerginlik yaratmış parti içerisinde.

Ve görevinden ayrılmasını partinin üst düzey yetkilileri istemiş.

Özetle istifa arz/talep durumundan kaynaklı.

Tabii görev yaptığı Medya Tanıtım Başkanlığının bir numaralı ismi, yani bir anlamda Cemil Ayvalı’nın patronu pozisyonunda olan Mahir Ünal da sıkıntı yaşıyormuş bu konu nedeniyle.

AK Parti’nin kurulduğu yıllarda henüz 14 yaşında olan 1988 doğumlu Ayvalı’yı son derece kritik bir alan olan medya ve tanıtımda yardımcısı olarak konumlandırması ve partinin temsilcisi olarak ekranlarda sık sık boy göstermesine olanak sağlaması nedeniyle Mahir Ünal’a bir tavır vardı parti içerisinde.

Bu son olay sonrası sanıyorum tavır daha da genişlemiş.

Dün Ayvalı’nın söyledikleri ve sonrası yaşananlarla ilgili görüşünü almak için aradığım AK Parti’de epeyce eski olan bir kaynağım isyanlardaydı mesela…

“Hiç şaşırmadım!” diye başladığı sözlerini şöyle devam ettirdi: “Perşembenin gelişi çarşambadan belliydi! Mahir Ünal’ın partinin hafızasını iyi bilen emektarlarla çalışmak yerine sırf ağzı iyi laf yapıyor diye Emre Cemil Ayvalı gibi gençlerle yola devam etmesi ve onlara son derece önemli olan medya/tanıtım alanında böyle sorumluluklar vermesi ve dahası televizyon ekranlarında dilediğince konuşma fırsatı sağlamasının bir sonucudur bu olay. Ayvalı iyi bir partili olabilir ama ekranın büyüsüne kapılan çok genç, fazla heyecanlı ve agresif bir karaktere sahip. Hata yapma olasılığı çok yüksekti ve biz bunu görüyorduk… Acı olan zaman zaman da Mahir Bey’e iletiyorduk. Keşke yaptığımız uyarıları vaktiyle dikkate alıp önlem almış olsaydı!”

Bu arada kaynağıma göre Ayvalı’nın AK Parti ve FETÖ arasındaki ilişkin mahiyetine dair söyledikleri tamamen kendi yorumu…

Muhaliflerin dediği gibi; “Bir itiraf değil sadece boşboğazlık!”

Kendisine de dedim…

Evet kesinlikle Ayvalı’nın yaptığı tam bir boşboğazlık ama üzgünüm gerçeklik payı da çok yüksek!

Bal gibi de o tarihlerde cemaat, hizmet vs diye anılan veya öyle olduğu sanılan FETÖ’cü kadrolarla işbirliği yaptı AK Parti!

Ha amaç FETÖ ve Kemalistleri birbirine kırdırmak filan değildi tabii…

Amaç siyaset için tehdit olan askeri vesayetle mücadeleydi.

Ve kendi politikalarının hayata geçmesine engel olan kadroları tasfiye etmekti.

Ama bunu yapabilmek çok mümkün değildi AK Parti açısından. Çünkü gerçekten de Ayvalı’nın dediği gibi bürokraside yetişmiş, ehil insanı neredeyse hiç yoktu!

İşte bu yüzden de; “Nasıl olsa alnı secde gören iyi insanlar!” deyip yargı ve emniyet başta olmak üzere kurum ve kuruluşların anahtarlarını Fetullahçılara teslim ettiler.

Bu teslimiyetin sonuçları epeyce ağır oldu tabii.

Sadece AK Parti için değil…

Tüm ülke için.

O nedenle daha evvel çok kez yazdığım ve söylediğim gibi…

Bir daha söyleyeyim…

FETÖ’nün siyasi ayağı tartışması sorunlu bir tartışma ve ben AK Parti’nin yerinde olsam girmem böyle bir tartışmaya ve hatta böyle bir tartışma konu olduğunda da allem eder kalem eder kapatırım bir şekilde!

YORUM EKLE
YORUMLAR
.
. - 7 ay Önce

''' TC ''' Yİ SEVENLER , SEYREDİNİZ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
https://www.youtube.com/watch?v=y9aCMMFcBUc

DİN BU ! SESLİ KİTAP :
DİN BU ! SESLİ KİTAP : @. - 7 ay Önce

https://www.youtube.com/watch?v=RCDCrlo7mxg

volkan
volkan - 8 ay Önce

He yav son satırlada baya bi çevir kazı yanması iyi kıvırmışsın. Alnı secdeye değenler ve bilmiyorlarmış, siz onu benim külahıma anlatın. RTE nerede kimin yanındaydı? Erbakan'ın değul mi? fetö piçinin Erbakan'ı sevmediğini, ağır hakaretler ettiğini sağır sultan duydu. Tayyip bilmiyormuş,alnı secdeye değenlermiş yok vesayet rejimiymiş bu palavralara siz inanıyormusunuz? Boşboğazlık değil bilâkis gerçeğin itirafı. Allah işte böyle tuzak kuraların tuzaklarını kendi başlarına geçirir. Tıpkı "evlatlarıma helal lokma yedirmedim." dedirttiği gibi.

İlkay tank
İlkay tank - 8 ay Önce

Chp önerge veriyor darbe araştırılsın diye akp red chp önerge veriyor fetö siyasi ayağı araştırılsın diye akp red emre cemil ayvalı açık açık itiraf ediyor fetönün siyasi ayağ akp diye benim anladığım demekki fetönün siyasi ayağı akp olduğu için chp nin verdiği önergelere akp red veriyor tek kelimeyle 18 yılda ülkeyi bu hale siz getirdiniz yazıklar olsun darbede şehit demiyorum sizin oyunlarınıza kurban gitmiş 250 kişinin ve kozmik odayı actırıp ölen 850 mit elemanının vebali boynunuzda bakalım Allaha nasil hesap vereceksiniz

Daha dur mahir efendi
Daha dur mahir efendi - 8 ay Önce

daha ne itiraflar göreceksin.

SIRADAKİ HABER