FETÖ tipi kumpasa İmamoğlu'ndan cevap: İftira atıp, büyük günah işliyorsun

Programın bir kısmında İmamoğlu’na beka tartışması hatırlatılarak, “PKK’ya FETÖ’ye özellikle yabancı basının Türkiye üzerine İstanbul seçimleri üzerinden tartıştığı konuştuğu meselelere ilişkin bir mesajınız olur mu” sorusu yöneltildi.

İmamoğlu ise bu soruya “Gelin Türkiye’yi beraber yönetelim. 24 Haziran’da yetki alan AK Parti. Ne bekası? Kim daha vatansever? Bu ülkenin 82 milyon vatanseveri var. Terör örgütlerine karşı hep beraber dimdik ayaktayız” diyerek yanıt verdi. AKP İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyesi Elif Şahin Keleş, sosyal medya hesabından bu sözlerin montajlanmış bir halini paylaştı.

Montajlı videoda, Ekrem İmamoğlu’nun “PKK’ya FETÖ’ye özellikle yabancı basının Türkiye üzerine İstanbul seçimleri üzerinden tartıştığı konuştuğu meselelere ilişkin bir mesajınız olur mu?” sorusuna “Gelin Türkiye’yi beraber yönetelim” dediği görülüyor.

İMAMOĞLU'NDAN SERT TEPKİ:ÜLKEYE ZARAR VERİYOR

Ekrem İmamoğlu ise programın sonunda bu videoya sert tepki gösterdi. İmamoğlu, “İşte ülkenin düştüğü durum bu. İktidara mensup bazı mensupların yaptıkları ve yaydıkları bu yayınlar ülkeye zarar veriyor" diyerek bu paylaşımı yapanların arasında İBB çalışanlarının da olduğunu belirtti.

İFTİRA KERVANINA KATILANLAR

Aralarında A Haber, Takvim, Burhan Kuzu ve partisinden gelen baskıyla görevini bırakmak zorunda kalan eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in de bulunduğu bir çok troll hesap montajlı videoyu sahiplendi.

TAYYAR İTİRAF ETTİ: PARALEL YAPI

Eski AKP Milletvekili Şamil Tayyar, montaj komplosunun partisinin aleyhine döndüğünü itiraf etti. Tayyar, şu mesajı attı: "Montaj video, orantısız ve gereksiz saldırılarla CHP adayının mağduriyet algısına hizmet edenleri görünce... AK Parti’de seçim kampanyasını yürüten SKM ve Strateji ekibinin sadece partide değil kontrolsüz paralel yapılara ilişkin de önlem alması zaruri hale geldi."

FETÖ BENZERİ KUMPAS

Keleş’in paylaşımı, özellikle sosyal medyada büyük bir tepki çekti. Paylaşımı görenler “FETÖ benzeri” bir hamleyle İmamoğlu’na “kumpas” kurulduğu yorumunu yaptı.

DENİZ ZEYREK DE İSYAN ETTİ

Habertürk'te İmamoğlu'na soru soran kişiler arasında yer alan gazeteci Deniz Zeyrek, Sözcü'de yayınlanan köşe yazısında konuya değindi. Zeyrek'in yazısından bir bölüm şöyle: "Daha biz reklam arasındaydık, Mehmet Akif Ersoy, İmamoğlu'nun konuşmasının sadece “Ne olabilir ki gelin Türkiye'yi hep birlikte yönetelim” bölümünün alınarak, sosyal medyada “PKK ve FETÖ'ye gelin hep birlikte yönetelim mesajı” şeklinde viral olarak yayılmaya başladığına dikkat çekti.

İmamoğlu ve ekibi, mesajın çıkış noktasına bakar bakmaz, “o şahıs Büyükşehir Belediyesi çalışanı” yorumunu yaptı. Gerçekten inanılmazdı. Gözümüzün önünde olan bir konuşmanın nasıl çarpıtıldığına bizzat şahit olmuştuk. Reklam dönüşünde konuşmasını tekrarlayan ve çarpıtmaya dikkat çeken İmamoğlu, hem sosyal medyada, hem gazete ve televizyonlarda benzer bir çok saldırı ile karşı karşıya kaldığını örnekleriyle anlattı.

Avrupa yakasında çekilen bir video kaydında arka planda Anadolu yakasındaki Kuleli Askeri Lisesi göründüğü için “Kuleli'yle ne mesaj veriyor” haberleri yapıldığına dikkat çeken İmamoğlu, daha önce de “her şey çok güzel olacak” cümlesi ile ulu önder Atatürk'ün dış politika konusunda dünyaca bilinen “yurtta sulh cihanda sulh” sözünü kullandığı gerekçesiyle “subliminal mesaj” vermekle suçlanmış.

Bir belediye çalışanının bombalı saldırıda ölen 17 yaşındaki kızının cenazesine gittiğini, orada çekilen fotoğrafların “teröristin cenazesine gitti” başlıklarıyla servis edildiğini anlatan İmamoğlu, bu tür girişimlere artık gülüp geçtiğini söyledi.

İmamoğlu, Haliç'te bayram videosu çekerken arkasına camilerin siluetini almak istediğini, fotoğraflar çekilirken “Şimdi de (Fener Rum Patrikliği ile aynı karede) yazarlar” esprisini yaptıklarını söyledi.
Eminim başka örnekler de vardır. İmamoğlu espri yaparak geçiştiriyor ama karşılaştığı durum, gerçekten kabul edilmesi ve kayıtsız kalınması zor bir durum. Çok merak ediyorum. Bu tür işleri yapanlar, gerçekten İmamoğlu'nu yıpratıp Binali Yıldırım'a destek verdiklerine mi inanıyor? Eğer öyleyse, Yıldırım'ın işi de gerçekten zor.

Çünkü, yapılan işin teknik olarak erotik fotoğrafların altına yazı yazma yaratıcılığından farkı yok ve bu tür her olay, hiçbir ilgisi olmadığı, hatta katı bir şekilde karşı çıktığı halde Yıldırım'ın hanesine yazılıyor, tepki topluyor."

FETÖ TİPİ KUMPASI İMAMOĞLU BÖYLE ÇÖKERTTİ

Keleş’in paylaşımı, özellikle sosyal medyada büyük bir tepki çekti. Paylaşımı görenler “FETÖ benzeri” bir hamleyle İmamoğlu’na “kumpas” kurulduğu yorumunu yaptı.

"BANA KARA ÇALMAYA ÇALIŞIYORLAR"

İmamoğlu, bugün sosyal medya hesabından açıklamasının tamamını ve montajlı halini paylaştı. İmamoğlu, "Mübarek Ramazan ayında yeni iftiralar ve kumpaslarla bana kara çalmaya çalışıyorlar. Montajlanan konuşmamın tamamını yayınlıyorum. İftiracıları da vicdanlara ve Allah’a havale ediyorum" dedi.

İşte o görüntülerin tamamı:

İmamoğlu daha sonra bir yurttaşla girdiği tartışmanın görüntülerini paylaşarak "Birileri bizi bölmeye, kutuplaştırmaya çalışsa da biz birlik olmaya, el ele gönül gönüle olmaya devam edeceğiz. Yeter ki; birbirimizi dinleyelim, anlayalım. Kötülüğün kimseye seçim kazandırmadığını 23 Haziran’da bir kez daha göreceğiz" ifadelerini kullandı..

ESNAF MONTAJLI GÖRÜNTÜYÜ SORDU İMAMOĞLU TANE TANE ANLATTI AMA...

Bir esnaf, İmamoğlu'na, dünkü Habertürk canlı yayınında sorulan bir soru üzerine, sosyal medyaya düşen ''kumpas videosu''nu sordu. İmamoğlu, videonun tamamını izletmek istese de esnaftan olumsuz yanıt aldı.

Bunun üzerine İmamoğlu, ''Bilgin olmadan hiç kimseyi suçlama. Günah işliyorsun şu anda. Zavallı medya bile tamamını yayınlamaktan çekiniyor. Genç bir insan olarak sana söylüyorum. Çoluğuna, çocuğuna, sana kim iftira atabilir'' dedi. Esnaftan, ''Kimse atamaz'' yanıtını alan İmamoğlu, ''Bana da atamaz'' diyerek karşılık verdi.

İşte İmamoğlu'nun o esnafla diyaloğu:

Seçilmiş İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, 23 Haziran seçim çalışmalarına Arnavutköy Ömerli Mahallesi'nde devam etti. İmamoğlu'nun seçim aracını gören vatandaşlar, otobüsten inen seçilmiş İBB Başkanı'na sevgi gösterilerinde bulundu. Vatandaşlar, İmamoğlu ile ''selfie'' yapabilmek için birbirleriyle yarıştı. Bir vatandaşın, ''17 senedir bu anı bekliyordum. Başkanım öpeceğim, öpeceğim'' demesi gülüşmelere neden oldu. İmamoğlu, vatandaşların yoğun ilgisi altında, zorlukla da olsa esnaf ziyaretlerini gerçekleştirdi. İmamoğlu'na, KİPTAŞ AVM içinde pizzacılık yapan bir esnaf, dünkü Habertürk canlı yayınında sorulan bir soru üzerine, sosyal medyaya düşen ''kumpas videosu''nu sordu.

 İmamoğlu, esnaf ve bir TV muhabiri arasında konuyla ilgili şu diyaloglar geçti:

Esnaf: Bu ülkeyi başkalarıyla birlikte yöneteceğiz dediniz.

İmamoğlu: Anlamadım ne dediğini.

Esnaf: Geçen gün gazetecilerin sorduğu soruya, ''Biz onlarla beraber yönetiriz, neden olmasın'' dediniz.

İmamoğlu: Kim ne demiş mesela? Ne demişim?

Muhabir: PKK; HDP ve dış ülkelere bir mesajınız var mı diye soruldu.

İmamoğlu: Tamamını okudun mu, dinledin mi sen?

Esnaf: İzlediğimi söyledim.

İmamoğlu: Tamamını dinledin mi sen?

Esnaf: Tamamını dinlemedim.

İmamoğlu: Dinle o zaman.

Esnaf: Başkanım çocuklar çıkacak.

İmamoğlu: Delikanlı öyle iftira atıp… Bak, dinle.

Esnaf: Biz biliyoruz, biz biliyoruz.

İmamoğlu: Bak, bak dinle.

Esnaf: Tutalım herkes dinlesin.

İmamoğlu: Bir dinle sen.

Esnaf: Herkes dinlesin. Beraber dinleyelim.

İmamoğlu: Hayatım sen dinle.

Esnaf: Doğru ya, kimse dinlemesin, ben dinleyeyim.

İmamoğlu: Altında yazı var, oku bak.

Esnaf: Sonuna kadar izledim. Babamdan da izledim, dedemden de izledim. Sizin zihniyetinize de biliyorum. Hepinizi biliyorum.

İmamoğlu: Dinlemiyorsun bak.

Esnaf: Dinlemek istemiyorum.

İmamoğlu: Tamam delikanlı. Hayırlı işler. Ama bak dinlemeden bilgi sahibi olamazsın.

Esnaf: Ben dedemden biliyorum.

İmamoğlu: Sen genç bir adamsın, üzülüyorum. Sana tamamını dinletiyorum.

Esnaf: Gencim ama sizin gibi insanların sayesinde beynimiz 50-60'ı geçti.

İmamoğlu: Yazık sana.

Esnaf: Sizi korumaya gelen polis arkadaşlarımız var orada. Şehit cenazesine gidemeyen insanlarsınız siz.

İmamoğlu: Yazık sana. Çok yazık ediyorsun kendine. Dinlemiyorsun bile. Sen hangi okulu okudun?

Esnaf: Ben mi? Okul okumadım.

İmamoğlu: Bilgin olmadan hiç kimseyi suçlama. Günah işliyorsun şu anda. Zavallı medya bile tamamını yayınlamaktan çekiniyor. Genç bir insan olarak sana söylüyorum.

Esnaf: Başkansın ya, benim sıkıntım var, sen beni dinleyeceksin.

İmamoğlu: Ben seni dinlerim. İftira atıyorsun, sen beni dinleyeceksin. Konuyu dinlemiyorsun bile. Sen evli misin kardeşim?

Esnaf: Evliyim.

İmamoğlu: Çoluğuna, çocuğuna, sana kim iftira atabilir?

Esnaf: Kimse atamaz.

İmamoğlu: Bana da atamazsın.

Esnaf: Ben sana atmadım.

İmamoğlu: Nasıl atmadın? Bak dinlemiyorsun. Senin beynin uyuşmuş.

Muhabir: İnternet sitelerindeki görüntüler montaj mı?

İmamoğlu: Montaj değil ama tamamını yayınla. PKK terör örgütü, FETÖ terör örgütü. Seni FETÖ'cülükle biri suçluyorsa, o FETÖ'cüdür. Seni PKK'lı diye biri suçluyorsa, anla ki o PKK'lıdır.

Muhabir: PKK'nın sın açıklamasına ne diyeceksiniz?

İmamoğlu: Bana ne. Bana ne. Terör örgütünü çok mu dinledin sen bugüne kadar? Yanlı yayın yaparak, yarısını keserek… Sen gazeteci olacaksın belki ileride. Tamamını yayınla, belki gazeteci olursun.

Muhabir: Gördüğümü söylüyorum.

İmamoğlu: Gördüğün değil, yorum yapıyorsun. Bu ülkede FETÖ terör örgütüne dün yalakalık yapanlar, bugün karşısında olup seni, beni FETÖ'cü diye itham ediyor ya, onlara dikkat et kardeşim.

Muhabir: PKK'nın açıklamalarını nasıl değerlendiriyorsunuz?

İmamoğlu: Bana ne. Senin için bir kıymeti var mı? Benim için yok. Var mı senin için kıymeti?

Muhabir: Yok.

İmamoğlu: Benim için de yok.

'KANAL 7 MUHABİRİNİ İKNA ETTİM'

 İmamoğlu, "Benim için terör örgütlerinin açıklamalarının hiçbir zaman kıymeti olmadı. Kanal 7 muhabiri genç arkadaşımı da bugün, terör örgütü açıklamalarına itibar etmemesi konusunda ikna ettiğimi düşünüyorum." dedi

İmamoğlu'nun Kanal 7 muhabiri ile olan konuşması:

YOL BOYU SEVGİ GÖSTERİLERİ

İmamoğlu, yaşadığı bu diyalogların ardından esnaf ziyaretlerine devam etti. İmamopğlu'na alkışlarla destek veren vatandaşlar, ''Halkın umudu İmamoğlu'', ''Hak, hukuk, adalet'' ve ''Her şey çok güzel olacak'' sloganlarını attı. İmamoğlu, esnaf ziyaretlerinin ardından Arnvutköy mahallelerinde seçim otobüsü ile dolaşarak halkı selamladı. Bu sırada otobüsün önünde ağlayarak koşan bir genç kadını gören İmamoğlu, aracı durdurdu. Otobüsten İmamoğlu, Cemre Akkuş adaındaki genç kadını, sarılarak teskin etti.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.