Furkan Vakfı: Camilere eş zamanlı baskın yapılıyor

Furkan Vakfı mensubu bir gruba camide biber gazı müdahalesinin ardından gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. 

Furkan Vakfı: Camilere eş zamanlı baskın yapılıyor

Gaziantep’te bir camide itikafa giren Furkan Vakfı mensubu bir grubun salgın tedbirlerini ihlal ettikleri gerekçesiyle biber gazı müdahalesiyle gözaltına alınmasının ardından vakfın lideri olan Alparslan Kuytul’un Adana'da gözaltına alındığı öğrenildi.

Kuytul’un eşi Semra Kuytul, “Dün gece Adana Emniyeti başta olmak üzere Türkiye'nin çeşitli illerinde polis ma'bed bastı, camileri çiğnedi! Kur'an okuyan insanları darp ederek sürükleyerek camiden çıkardılar. Tarihe böyle geçtiler. Alparslan hocam, oğlum ve yüzlerce arkadaşımız gözaltında! Allah bize yeter!” ifadelerini kullandı.

Alparslan Kuytul’un sosyal medya hesabından ise “An itibari ile Alparslan Kuytul Hocaefendi, 14 yaşındaki oğlu ve birçok ildeki Furkan Gönüllüsü, itikaf ibadeti için bulundukları camilerde eş zamanlı operasyon ile gözaltına alındılar!” paylaşımı yapıldı.

"CAMİLERE EŞ ZAMANLI BASKIN"

Furkan Vakfından, sosyal medya hesabı üzerinden camilere eş zamanlı baskın yapıldığı iddia edildi.

Yapılan açıklamada, "Camilere Eş Zamanlı Baskın Yapılıyor!  Sadece Efendimizin unutulmuş olan sünnetini yeniden ihya etmek için camide itikâfa giren Furkan Gönüllüleri  gözaltına alınıyor. Adana Ali Öz Camii" denildi.

İşte o görüntüler:

Güncelleme Tarihi: 04 Mayıs 2021, 10:06
YORUM EKLE
YORUMLAR
PİS CHP'LİLER HE HE HE !
PİS CHP'LİLER HE HE HE ! - 3 gün Önce

.