'Gara'ya giden vekil' iddiası sorulan Soylu yine isim vermedi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Meclis'teki Garê operasyonu ile ilgili bilgilendirme konuşmasında "Bir milletvekili çok yakın bir zamanda gitti, oralarda boy gösterdi; onu da biliyoruz, nasıl boy gösterdiğini de biliyoruz. İsmini sorarsanız söyleriz" dedi. Meclis çıkışında gazetecilerin soruları üzerine yine isim vermeyen Soylu "HDP'li bir kadın milletvekili" dedi.

'Gara'ya giden vekil' iddiası sorulan Soylu yine isim vermedi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Meclis Genel Kurulu'nda Gara operasyonuna ilişkin açıklamalarda bulundu. Soylu, bilgilendirme sırasında "Gara öyle kolay bir yer değil, burada göremediniz, üç boyutlu fotoğraflarını görseniz dağlar şöyle eğri kumbur, kara harekâtının çok zor yapılması lazım gelen yerlerden bir tanesi. Gerçi bir milletvekili çok yakın bir zamanda gitti, oralarda boy gösterdi; onu da biliyoruz, nasıl boy gösterdiğini de biliyoruz. İsmini sorarsanız söyleriz" ifadelerini kullandı.

Bu sırada AKP sıralarından "Söyleyin" sesleri yükselmesine rağmen Soylu isim zikretmedi. 

Süleyman Soylu, Bakan Akar ile birlikte Meclis'ten ayrılırken gazetecilerin Gara'ya giden milletvekilinin kim olduğu sorusu üzerine, "HDP'li bir kadın milletvekili" dedi.

İçişleri Bakanı Soylu, "Şu anda milletvekili mi, parlamentoda mı?" sorusuna ise "Evet" diye yanıt verdi.

İŞTE O ANLAR

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER