Gazeteci Adnan Bulut'un çağrısına ilk yanıt Esenyurt Belediyesi'nden geldi

KRT TV Genel Müdürü Gazeteci Adnan Bulut, patates ve soğan üreticisinin elinde kalan, çürümeye terk edilen ürünlerin belediyelerce alınması için geçtiğimiz günlerde çağrı yapmıştı. Çağrıya ilk yanıt Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt'tan geldi. Başkan Bozkurt, zor durumdaki Niğdeli üreticiden 300 ton patates aldı, Esenyurtlu yoksullara dağıtacak.

Gazeteci Adnan Bulut'un çağrısına ilk yanıt Esenyurt Belediyesi'nden geldi

KRT TV Genel Müdürü Gazeteci Adnan Bulut'un geçtiğimiz günlerde Twitter hesabından yaptığı soğan ve patates üreticileri ile ilgili "Polatlı'da soğanlar, Niğde'de patatesler depolarda çürüyor. Belediyeler toptan alıp yoksul semtlerde yurttaşa dağıtsa keşke. Hem üreticinin hem kentlerin varoşlarındaki insanlarımızın yüzü güler. Pandemi nedeniyle milyonlarca hane gelirsiz kaldı.Belki böyle tencere kaynar." çağrısını yapmış ve ayrıntılarını www.krttv.com.tr'deki köşesinde yazmıştı. 

www.krttv.com.tr'deki köşe yazısında, Esenyurt kurucu Belediye Başkanı Dr. Gürbüz Çapan'ın 2000 yılında zor durumda olan Niğdeli üreticilerin stoklarında bulunan 150 ton patatesi alarak Esenyurtlu yoksullara dağıttığına değinmişti. Bulut'un bu çağrısına yine Esenyurt Belediyesi'nden yanıt geldi.

CHP Esenyurt Belediyesi Meclis Üyesi ve Eski Gençlik Kolu Başkanı Muharrem Daş, Esenyurt Belediyesi Tarımsal Hizmetler Müdürü Haşim Baki ile birlikte Niğde'nin Alay beldesindeki çiftçileri ziyaret etti. Daş, çiftçiden 300 ton patates alıp yoksullara dağıtılacağı müjdesini verdi. 

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, ayakta, sakal ve açık hava

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, ayakta duran insanlar ve yiyecek

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, ayakta ve açık hava

Daş, sosyal medya hesabından şu açıklamayı yaptı: 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER