Gül'den Bahçeli'ye videolu yanıt

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e yönelik "Artık Güroymak’a 'Norşin' diyen yoktur, o günler geçmiştir." sözlerine Gül'den videolu yanıt geldi.

Gül'den Bahçeli'ye videolu yanıt

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün 2009 yılında Bitlis'in Güroymak (Norşin) ilçesine yaptığı ziyaretten sonra Güroymak'a Norşin demesi uzun süre gündemdeki yerini korumuştu.

Aradan geçen yıllara rağmen sık sık gündeme gelen bu söylem, MHP lideri Devlet Bahçeli'nin Twitter hesabından "Gergerlioğlu'nun milletvekilliği düşünce 'Gül'en yüzü asılan, HDP’nin kapatılmasıyla ilgili dava açılmasından rahatsızlık duyan 11'inci Cumhurbaşkanı’na diyeceğim de şudur; Artık Güroymak’a 'Norşin' diyen yoktur, o günler geçmiştir. 'Gül' diye 'dikeni' yutturanlar kalmamıştır. 11'inci Cumhurbaşkanı’na tavsiyem, eğer çok üzüldüyse, HDP’ye veya CHP’ye katılması isabetli ve tutarlı bir davranış olacaktır. Hatta çok da yakışacaktır, nitekim tencere yuvarlanıp kapağını bulacaktır" açıklamasıyla yeniden konuşulmaya başlandı.

Konuyla ilgili sosyal medya hesabından Güroymak (Norşin) ziyaretine ait bir video paylaşan Abdullah Gül, "2009 yılında Bitlis, Güroymak (Norşin) ilçemizde halkımız Türk bayraklarıyla beni böyle kucaklamıştı. Bütün vatandaşlarımın farklılıklarını zenginlik görerek, huzur ve refah için, bayrak ve vatan sevgisi zemininde bir araya gelmiştik." ifadelerini kullanarak Bahçeli'ye cevap verdi. 

Videoda Abdullah Gül'ü alkışlarla karşılayan ilçe halkı, "Norşin seninle gurur duyuyor" sloganlarını atıyor. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER