'Gülistan Doku bulunamıyorsa bu devletin ayıbıdır'

Tunceli'de 5 Ocak’ta kaybolan Munzur Üniversitesi öğrencisi Gülistan Doku’dan 306 gündür haber alınamıyor. HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan ve beraberindeki heyet arama çalışmalarının yapıldığı yerde ailesini ziyaret etti.

'Gülistan Doku bulunamıyorsa bu devletin ayıbıdır'

PİRHA'da yer alan habere göre, 306 gündür haber alınamayan Munzur Üniversitesi öğrencisi Gülistan Doku’yu bulmak için arama çalışmaları devam ederken, HDP Eş Başkanı Pervin Buldan, HDP Tunceli Milletvekili Alican Önlü, HDP Tunceli İl Eş Başkanları Nurşat Yeşil ve İbrahim Kasun, kayyım atanan HDP Akpazar Belediyesi’nin Eş Başkanı Orhan Çelebi arama çalışmasının yapıldığı yere giderek aileye destek oldu.
 
'GÜLİSTAN DOKU İNTİHAR ETMEMİŞTİR'

HDP Eş Başkanı Pervin Buldan, “Uzun süredir kaybolan bir insandan bahsediyoruz. 306 gündür bir insan bu coğrafyada kayıpsa ve bulunamıyorsa bu devletin ayıbıdır. Devlet sorumluluğu gereği kayıp olan herkesi bulmakla yükümlüdür. Bizce de Gülistan Doku intihar etmemiştir. Arama çalışmasının dışında ciddi bir soruşturma yapılması, şüphelilerin üzerinde durulması ve bir soruşturma yapılması gerekiyor. Mutlaka yapanlar bulunmalı ve yargılanmalı ama bazı yöntemleri devreye koymak lazım böyle olmaz” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER