Halktan IBAN vererek bağış toplayan hükümet izlenmeyen konserlere milyonlar harcadı

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığının milyonlarca lira harcayarak düzenlediği seyircisiz konserler ilgi görmedi. Konserler israf olarak değerlendirildi.

Halktan IBAN vererek bağış toplayan hükümet izlenmeyen konserlere milyonlar harcadı

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından milyonlarca lira harcanarak organize edilen ve koronavirüs salgını nedeniyle "seyircisiz" gerçekleştirilen konserler internette de seyircisiz kaldı.

Yaklaşık 60 ismin yer alacağı ve 30 milyon TL harcandığı iddia edilen konserin ilk günü fiyaskoyla sonuçlanmıştı. Konseri Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı sitesinden canlı olarak izleyen kişi sayısı bazen 9-10'larda kalmıştı. Saat gece yarısı olduğunda videonun görüntülenme sayısı birkaç bini geçmemişti. Yapım şirketinin youtube hesabıyla da birlikte yayımlanan konserin toplam anlık izleyici sayısı birkaç bini geçmemişti.

Sibel Can konserinden sonra bugün gerçekleşen Demet Akalın-Alişan konseri de fiyaskoyla sonuçlandı. 

Gazeteci Timur Soykan Twitter hesabından konserlerle ilgili şu paylaşımları yaptı:

Salgında işsiz kalan milyonlarca insan varken Cumhurbaşkanlığı şarkıcılara milyonlar dağıttı. Seyircisiz konser için Kuruçeşme'de dev sahne kuruldu. Servet harcanan konser Cumhurbaşkanlığı'nın Youtube kanalında yayınlanacak. Vatandaşa IBAN gönderen devlet paraı nerelere harcıyor.

Halka IBAN gönderen Cumhurbaşkanlığı'nın dev sahne kurup milyonlarca TL harcadığı konserlerin 3'üncüsü Cumhurbaşkanlığı'nın Yotube kanalında 21.00'de başladı. Alişan'ı 515 kişi izliyor. İnsanlar açken Saray'a yakın şarkıcılara para aktarılmasına tepki beğeni kısmından görülüyor.

Cumhurbaşkanlığı'nın düzenlediği konserlerde Demet Akalın sahnede. Cumhurbaşkanlığı Youtube kanalında yayınlanan konseri 863 kişi izliyor (solda). Demet Akalın'ın ücret almadan evden verdiği konseri Instagram'da 359 bin kişi izlemişti (sağda).

Cumhurbaşkanlığı'nın konserle destek olduğu Demet Akalın kızına doğum gününde pembe minibüs hediye etmişti. Demet Akalın, Alişan'ın çocuğunun bakıcısına tektaş yüzük vermişti. #MüzikSusmayacak diyen troller şarkıcılara konser için ne kadar para aldığını sorsa ya...

#MüzikSusmayacak diyen troller madem Cumhurbaşkanlığı'nın açıklamasına inanmıyor şarkıcılara para alıp almadıklarını sorsunlar. Para aldıklarını açıklarlarsa ne yapacaklar? Ayrıca aklınıza 'Bu şarkıcılar niye 'Para almadık' diye açıklama yapmıyor' diye bir soru gelmiyor mu?

Cumhurbaşkanlığı konser skandalıyla ilgili açıklama yaptı. Şarkıcılara para verildiği belirtiliyor. 30 milyon TL iddiası yalanlanıyor. 'Müzik sektörü çalışanlarına destek için yapıldı' deniyor. Amaç bu ise şarkıcılara verdiğiniz yüzbinlerce lirayı müzik emekçilerine dağıtsaydınız.

Cumhurbaşkanlığı'nın açıklamasıyla birlikte Troller #MüzikSusmayacak etiketiyle kampanya başlattı. Açıklamada şarkıcılara para verildiği belirtilirken troller 'Sanatçılar para almadı' diye yalan atıyor. Troller Cumhurbaşkanlığı'nı yalanlıyor.

Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkan Yardımcısı ve Hatay Milletvekili Barış Atay Mengüllüoğlu, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından düzenlenen seyircisiz konserlere 30 milyon TL harcandığı iddiasını Meclis gündemine taşımıştı. 

Atay, "Biz bize yeteriz” sloganıyla halkımızdan bağış toplanan bu günlerde, İstanbul Kuruçeşme’de yapılan konser kayıtlarına harcanan 30 milyon TL, tüm tiyatrolara verilen bir yıllık desteğin iki katıdır. Cumhurbaşkanlığı tarafından yapılan ve israf olarak değerlendirilen bu harcama, sanat emekçileri tarafından da tepkiyle karşılanmaktadır" demişti.

HANGİ İSİMLER VAR

Konserlerde yaklaşık 60 isim sahne alacak. Konserler her gün saat 21.00’de İletişim Başkanlığı YouTube kanalından yayınlanacak. Kuruçeşme’de gerçekleştirilecek “İstanbul Yeditepe Konserleri”nin ilk 10 gününde Ajda Pekkan’ın ardından sırasıyla Sibel Can, Demet Akalın, Alişan, Funda Arar, Hakan Peker, Işın Karaca, Coşkun Sabah, Ümit Besen, Cengiz Kurtoğlu, Arif Susam, Serdar Ortaç, Sinan Akçıl, Muazzez Ersoy, Zekai Tunca, Özhan Eren, Orhan Hakalmaz, Ceyhun Çelikten, Ebru Yaşar ve Bülent Serttaş sahne alacak.

YORUM EKLE
YORUMLAR
10 TL.
10 TL. - 12 ay Önce

.

ÜLKE KADIN MEZARLIĞINA DÖNDÜ...
ÜLKE KADIN MEZARLIĞINA DÖNDÜ... - 12 ay Önce

https://www.youtube.com/watch?v=FOjtk8nCXSs

Fağrettttin bey
Fağrettttin bey - 12 ay Önce

kendini mi eğlendiriyormuş bizim paralarla.bu da suç...

ülkenin
ülkenin - 12 ay Önce

yüzkaraları

SIRADAKİ HABER