Hastaneye kaldırılan Sefa Sirmen'e kan takviyesi 

İzmit Büyükşehir Belediyesi eski belediye başkanı ve Kocaeli eski Milletvekili Sefa Sirmen Gölcük Devlet Hastanesi’nde bir süre tedavi altına alınmıştı. Sirmen'in sağlık durumunun iyi olduğu, Sirmen'e kan takviyesi yapıldığı öğrenildi.

Hastaneye kaldırılan Sefa Sirmen'e kan takviyesi 

Ses Kocaeli'de yer alan habere göre; İzmit’e doğal gaz getirdiği proje yüzünden bir süre cezaevinde yatmak zorunda kalan Sefa Sirmen, o günlerde yakalandığı bağırsaklarından kaynaklanan kan kaybı sorunundan tam olarak kurtulamadı.

Yaz mevsimini Marmaris'te geçiren Sirmen, geçtiğimiz aylarda memleketi İzmit'e döndü. Sirmen'in sağlık problemleri tekrardan nüksetti. 

100 milyon Dolar’a mal ettiği, Büyükşehir Belediyesi’nin 600 milyon Dolar’a Fransızlara sattığı İZGAZ projesi nedeniyle cezaevine giren Sirmen’in hafta sonu yapılan tahlillerinde vücudunda yine kan eksikliği saptandı. Bu nedenle dün sabah Gölcük Necati Çelik Hastanesi’ne başvuran Sirmen, hastanede birkaç saat kaldı ve (0 Rh +) kan takviyesi yapıldı. Sirmen geçtiğimiz günlerde de KOÜ Tıp Fakültesi Hastanesi’nde birkaç gün aynı nedenle tedavi görmüştü.

Dün öğlen saatlerinde hastaneden ayrılarak evine geçen Sefa Sirmen’in genel sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi. Doktorların Sirmen'i istirahat etmesi ve çok dikkatli bir yaşam sürmesi gerektiği konusunda uyardığı belirtildi.

SEFA SİRMEN KİMDİR?

1949 yılında Gölcük’ün İhsaniye köyünde doğdu. İlkokulu İzmit’te, ortaokulu Gölcük’te, liseyi Gölcük Barbaros Hayrettin Lisesi, Üniversiteyi Açık öğretim Siyasal Bilimler Fakültesi okudu. Tahsil hayatından sonra siyaset ve iş hayatına atıldı. 1971 – 1977 yılında CHP Gençlik Kolu Başkanlığı, 1977 – 1980 yıllarında Gölcük Belediye Meclis Üyeliği yaptı. 1984 yılında SODEP Kurucu Üyesi oldu ve İkinci Başkanlık görevinde bulundu. 1989’da İzmit Belediye Başkanı seçildi. 1993’te İzmit Büyükşehir Belediye Başkanı oldu. 1994 ve 1999 yerel seçimlerinde, iki kez daha İzmit Büyükşehir Belediye Başkanlığına seçildi. 1989 yılında başladığı KEV Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini halen sürdürmektedir.

1994 – 1999 Marmara ve Boğazları Belediyeler Birliği Başkanlığı yaptı. 1989 – 2002 yılları arasında Kocaelispor Kulüp Başkanlığı ve aynı zamanda Kocaeli Belediyeler Birliği Başkanlığı görevlerinde bulundu. 2002 – 2007 yılları arasında Kocaeli Milletvekili olarak TBMM’de görev yaptı. 2007 Temmuz seçimlerinde milletvekilliğine adaylığını koymayarak, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimleri için hazırlıklarını sürdürdü. Ocak 2008 – Aralık 2008 arasında bulunduğu il Başkanlığı görevinden, Belediye seçimleri dolayısıyla istifa etti.

Evli ve 3 Çocuk babası. 2014 yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi’nden İzmit Belediye Başkanlığına aday gösterilmiştir. 2014 yerel seçimlerinde %41.95 oy alarak İzmit Belediye başkanlığını Nevzat Doğan’a karşı kaybetmiştir. GBHL ve Pacific Hill University Siyasal Bilimler Bölümü’nü bitirdi. İzmit Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Marmara ve Boğazları Belediyeler Birliği Başkanlığı, Kocaelispor Başkanlığı, XXII. Dönem Kocaeli Milletvekilliği yapmıştır. Evli ve 3 Çocuk babasıdır.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER