Hidayet Türkoğlu görevden mi alındı? Flaş açıklama geldi

Hidayet Türkoğlu TBF'deki görevlerinden el çektirildiği, Saray'daki odasının boşaltılması talimatı verildiği iddia edildi. Türkoğlu'ndan açıklama geldi...

Hidayet Türkoğlu görevden mi alındı? Flaş açıklama geldi

Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Başkanı ve Cumhurbaşkanı Spor Danışmanı Hidayet Türkoğlu’nun mevcut görevlerinden el çektirildiği ileri sürüldü.

AKP’ye yakın kaynaklardan edinilen bilgiye göre Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yakın bazı isimler ABD vatandaşı olan Hidayet Türkoğlu’nun yurtdışındaki banka hesabında bulunan 150 milyon euroyu Türkiye’ye getirmesini istedi.

Türkoğlu, parayı Türkiye’ye getirmeyeceğini söyledi. Bunun üzerine Hidayet Türkoğlu’na Saray’daki odasını boşaltması talimatı verilirken TBF Başkanlığı’ndan da istifa etmesi istendi.

EŞİNİ ABD'YE GÖNDERDİ KENDİSİ DE GİDECEK

Yaşanan gelişmelerin ardından Hidayet Türkoğlu’nun eşi ve çocuklarını ABD’ye gönderdiği, kendisinin de yurtdışına çıkmak için hazırlık yaptığı belirtildi. Türkoğlu’nun birkaç gün içinde istifasını vereceği ve yerine ise Harun Erdenay’ın getirileceği kaydedildi. (Cumhuriyet)

TÜRKOĞLU'NDAN AÇIKLAMA

Türkoğlu'ndan iddialar hakkında açıklama geldi. Hidayet Türkoğlu'nun açıklaması şöyle oldu:

Büyük gururla sürdürdüğüm Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanlığı ve Türk basketboluna hizmet etmek üzere seçilerek icra ettiğim Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanlığı görevlerimi tüm bilgim, birikimim ve vizyonumla sürdürmeye devam ediyorum.

Yeni dönemde yapılacak seçimlere hazırlanan isimlerin, kalitesiz derme çatma yalan haberlerle değil, basketbolun geleceğine yönelik vizyon ve iş planlarıyla kampanya yürütmelerini dilerim. Camiamıza yakışacak yöntemin bu olduğuna inanıyorum.

Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2021, 14:47
YORUM EKLE
YORUMLAR
cemal kutlu
cemal kutlu - 2 hafta Önce

“VİTRİN MANKENİ” Amerikan vatandaşı TÜRKOĞLU, yuvasına mı dönüyor?

SIRADAKİ HABER