Hikmet Çiçek'ten, Doğu Perinçek'e kavga çıkaracak sözler

Vatan Partisi'nde üst düzey isimlerin istifa haberleri peş peşe gelmişti. 16 ve 17 Ocak tarihlerinde yapılan ve büyük tartışmalara neden olan genişletilmiş MKK toplantısında neler yaşandığının perde arkası ortaya çıktı. Perinçek'in, gazeteci-yazar Hikmet Çiçek'i hedef alan sözlerine Vatan Partisi yöneticileri tepki gösterdi. Çiçek, sosyal medya hesabından zehir zemberek bir açıklama yaptı.

Hikmet Çiçek'ten, Doğu Perinçek'e kavga çıkaracak sözler

Vatan Partisi’nin üst düzey isimleri istifa etti, bazı isimlerin de istifa kararı aldığı belirtiliyor. 16 ve 17 Ocak tarihlerinde yapılan ve büyük tartışmalara neden olan genişletilmiş MKK toplantısı sonrasında, Vatan Partisi’nin lider kadrosundan pek çok ismin istifa noktasına geldiği konuşuluyor. İlk olarak, Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Koç istifa etti.

16 ve 17 Ocak tarihlerinde Vatan Partisi’nin Merkez Karar ve Merkez Disiplin Kurulu üyeleri ile birlikte tüm üstü düzey kadrolarının katıldığı genişletilmiş MKK toplantısı parti içerisindeki çatışmaların daha da sertleşmesine ve VP’nin siyasi çizgisinden rahatsız olan ve eleştiri yönelten kesimlerin istifa noktasına gelmesi ile sonuçlandı. Vatan Partisi’nde Perinçek’in en eski yol arkadaşlarından birisi olan Mehmet Bedri Gültekin’in kendisine yönelik hukuksuzluklara itirazı ile başlayıp, giderek şiddetlenen çelişmelerin sonunda ilk olarak, Genel Başkan Yardımcısı ve partinin İşçi-Sendika Bürosu Başkanı Yıldırım Koç istifa etti.

Uzun yıllar sendikalarda eğitmenlik yapan Yıldırım Koç, Türkiye sendikal hareketinin en eski ve en birikimli kadrolarından birisi olarak gösteriliyor. 70’li yıllardan bu yana, pek çok sendikanın işçi eğitimi sorumlusu ve genel başkan danışmanlığı gibi görevler üstlenen Yıldırım Koç, bir süredir Vatan Partisi Genel Başkan yardımcısıydı.

MEHMET BEDRİ GÜLTEKİN DE İSTİFA EDECEK Mİ? 

Hafta sonu yapılan, VP genişletilmiş MKK toplantısının bir maddesi de, yaklaşık 2,5 yıldır parti içerisinde tartışılan bir konunun sonuca kavuşturulmasıydı. Doğu Perinçek’in Vatan Partisi içerisindeki en eski yol arkadaşlarından birisi, 12 Mart’ta tutuklanan TİİKP üyelerinin en genci olan Mehmet Bedri Gültekin, genel mali saymanlık görevi esnasında tanık olduğu usülsüzlükleri raporlaştırıp MKK’ya sunduğu için komploculukla suçlanmış ve tüm görevlerinden el çektirilmişti.

"PERİNÇEK MERKEZ DİSİPLİN KURULU'NA GÖNDERİLMELİ"

Genişletilmiş toplantıda söz alan Gültekin, kendisinin değil, Genel Başkan Perinçek’in Merkez Disiplin Kurulu’na gönderilmesi gerektiğini, ama talebinin reddedildiğini söyleyerek şöyle konuştu: 

“Genel başkanlık kurumu hiçkimseye, başka bir üyeye hakaret etme hakkı tanımaz, iftirada bulunma hakkı tanımaz. Ben ilgili kurullara yazdığım yazılarda ve Merkez Disiplin Kurulu’na da gönderdiğim yazıda bunları belirttim. Yani yalancı, alçak, kirli unsur, kıskanç, hırsız, TİKKO'cu, düşman tarafında, hinlik yapıyor, sinsi, parti düşmanı. Bakın, bütün bunlar Genel Başkan tarafından bana karşı kullanıldı. Bütün bu ithamlarda bulunulurken buna karşı benim kendimi savunma hakkım yok mu? Bir üyenin yok mu? Genel Başkanlık ağzına geleni söyleme hakkını hiçkimseye vermez. Bunu da bütün arkadaşların dikkatine sunuyorum ve lütfen unutmamalarını rica ediyorum.”

Merkez Disiplin Kurulu, kesin ihraç talebi ile sevk edilen Mehmet Bedri Gültekin, Hikmet Çiçek ve Tayfun Taşlıoğlu’na kınama cezası vermesi, Genel Başkan Perinçek tarafından tepkiyle karşılandı. Perinçek, Merkez Disiplin Kurulu’nun aldığı kararı tanımadığını ve MDK üyelerini görevden almakla tehdit etti.

'SİLİVRİ VALİSİ' HIDIR HOKKA DA İSTİFA ETTİ

VP çevrelerinden alınan bilgilere göre, yine Perinçek’in uzun yol arkadaşlarından, Ergenekon kumpası duruşmaları sürecinde cezaevi önüne kurduğu dayanışma çadırı ile belleklere kazınan ve bu yüzden ‘Silivri Valisi’ olarak tanınan, eski Genel Başkan yardımcısı ve İşçi Partisi İstanbul Belediye başkan adayı, İETT şöförü Hıdır Hokka da istifa etti.

Hokka, Vatan Partisi Beylikdüzü İlçe Başkanı Erol Öztürk'ün, kendisine ve eşine ağza alınmayacak küfürler ettiğini belirterek istifa kararı aldığını açıkladı.

Hıdır Hokka tüm girişimlere rağmen aylardır Öztürk’ün partiden ihraç edilmemesine çok sert tepki göstererek bir metin paylaştı.

Hokka o paylaşımında, “42 yıllık partimden istifa ediyorum sizlerin yolu açık olsun” ifadeleriyle istifa ettiğini duyurdu.

İşte Hıdır Hokka’nın o paylaşımı:

HİKMET ÇİÇEK, PERDE ARKASINI ANLATTI

Hikmet Çiçek, Facebook hesabından yaşananlarla ilgili çok sert açıklamalarda bulundu. Çiçek, "Doğu Perinçek yalan söylüyorsun!" başlığı ile yayınladığı yazıda "Vicdan, dinsel bir kavram değildir. Doğruyu ve iyiyi yapma yükümlülüğüdür. Vicdansız insandan devrimci olmaz" dedi.

"PERİNÇEK'İ MAHKEMEYE VERİRDİM"

“Yargı, siyasetin o....sudur” derdi, Hasan Yalçın!" diyen Çiçek, "Şimdi “Yargının altın çağı” olmasaydı Perinçek’i mahkemeye verirdim!" ifadelerini kullandı.

İşte Çiçek'in o yazısı:

Doğu Perinçek yalan söylüyorsun!
Hikmet Çiçek
Psikologlara göre insanlar, 3 ila 4 yaşından itibaren yalan söylemeye başlıyor. İyi ama 80’ine merdiven dayamış bazı insanlar yalan söylemekten neden vazgeçmiyorlar?
Başkaları tarafından onaylanma ihtiyacı mı, ya da çıkar sağlamak için mi? Kişi, söylediği yalan sonucunda bir fayda mı sağlıyor?
Mao Zedung, “açık yürekli ve dürüst olalım” demiyor mu?
Doğu Perinçek söylediği yalan sonucunda nasıl bir fayda sağlamaya çalışıyor?
Yalan!
Tarih 17 Ocak 2021. Vatan Partisi Merkez Karar Kurulu ile genişletilmiş İl Başkanları ve Kıdemli Üyeler toplantısında Merkez Disiplin Kurulu üyesi Hasan Ataman Yıldırım ile Genel Başkan Doğu Perinçek tartışıyor.
Perinçek, Hikmet Çiçek’i savunan Yıldırım’a şöyle diyor:
“Ergenekon davasında hepimiz salonu terk ederken Hikmet Çiçek, Osman Yıldırım’la beraber salonda kaldı.”
Ergenekon davasında neler olmuştu?
Birinci Ergenekon davasının 156. duruşması, 27 Ağustos 2010 günü görüldü. Hürriyet’ten okuyalım:
“Talepler bölümünde söz alan Danıştay ve Cumhuriyet'e saldırı sanığı Osman Yıldırım, ‘kırmızı yularlı, kalpaklı’ ifadesini kullanınca Avukat Vural Ergül ‘terbiyesiz’ diye bağırdı.
Karşılıklı bağrışma sürerken, şimdi Silivri’de tutuklu olan Mahkeme Başkanı Hasan Hüseyin Özese ‘Hepinizi dinledik. Osman Bey de konuşacak. Müdahale etmeyin’ dedi.”
Konuşmasını sürdüren Osman Yıldırım hakaretlerine devam edince “S…r ulan çakal" diyerek Yıldırım'ın üzerine yürüdüm. Jandarmalar, bağırmaya başlayan Yıldırım'ın ağzını bezle kapatarak dışarı çıkartırken bazı sanıklar Yıldırım'a vurmak istedi. Bu arada Başkan Özese’nin talimatı üzerine ben de jandarmalar tarafından duruşma salonundan çıkarıldım.
Perinçek, diğer sanıkların çıkarıldığı ve Osman Yıldırım’la birlikte ikimizin salonda kaldığı tek bir kare gösterebilir mi? Mahkeme tutanakları ortada değil mi? Bir insan, neden böyle bir yalana ihtiyaç duyar, anlamak mümkün değil.

“Sabırla dinledik"
Duruşmaya kısa bir ara verildikten sonra Başkan Özese, tüm sanıkların dinlendiğini Osman Yıldırım'ın konuşmasının seyrine engel olanı dışarı çıkaracağı uyarısında bulundu. Bu sırada Avukat Vural Ergül “Tuvalete gidebilir miyim" dedi. Osman Yıldırım konuşurken İP Genel Başkanı Doğu Perinçek, Nusret Senem, Hikmet Çiçek, Oktay Yıldırım dışarı çıktı.
İşçi Partili sanıkların avukatlarının bağırmaları üzerine Özese “Hepinizi dinledik. Beşiktaş Terör Örgütü denildi. Başbakan'a, Cumhurbaşkanı'na, hakim ve savcılara, bizlere hakaret edildi Sesimizi çıkarmadık, sabırla dinledik. Osman Yıldırım da yarım saat konuşma hakkını kullanacak" dedi.
"Ergenekon" duruşmasında kavga
CNN Türk’ün aynı günlü haberinden okuyalım:
Birinci "Ergenekon" davasının 156. Duruşmasında… İşçi Partili Hikmet Çiçek, Yıldırım'ın üzerine yürüdü... Avukatların tepkisine rağmen konuşmasına devam eden Yıldırım'ın, "PKK teröristleriyle tek tek el sıkışan hainler" demesi üzerine, tutuklu sanıklardan İşçi Partili Hikmet Çiçek ayağa kalkarak, sözlü hakarette bulunduğu Yıldırım'ın üzerine yürüdü… Salonun boşaltılmasını isteyen Mahkeme Heyeti Başkanı Özese, duruşmaya kısa bir süre ara verdi.
Aranın ardından Doğu Perinçek ile tutuklu bazı İşçi Partililer, Yıldırım'ın hakaret içeren açıklamalarda bulunduğunu, bu nedenle konuşmasına izin verilmemesini istedi.
Mahkeme Heyeti Başkanı Özese'nin, Yıldırım'ın konuşmasının savunma hakkı kapsamında olduğunu ve yarım saatlik konuşmasını tamamlaması gerektiğini söylemesi üzerine, Doğu Perinçek ile diğer bazı tutuklu sanıklar duruşma salonunu terk etti.
Ergenekon Avukatları Osman Yıldırım'a Engel Olmak İstedi
Yukarıdaki başlık, FETÖ’ye yakın olduğu anlaşılan “Haberler.com” haber sitesinin aynı günlü başlığı. Haberi izleyelim:
“İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen Ergenekon ana davasında sanık taleplerinin alındığı bölümde Osman Yıldırım'ın konuşması sırasında gerginlik yaşandı. Talebi için söz alarak ayağa kalkan tutuklu sanık Osman Yıldırım, "Kırmızı yularlı, kalpaklı" ifadesini kullanırken Avukat Vural Ergül, ‘Terbiyesiz’ diye bağırdı. Karşılıklı bağrışma sürerken Başkan Özese, ‘Hepinizi dinledik. Osman Bey de konuşacak. Müdahale etmeyin.’ dedi.
“Konuşmasını sürdüren Osman Yıldırım'ın, "PKK teröristleriyle tek tek el sıkışan hainler’ sözleri üzerine İşçi Partili Hikmet Çiçek, "Çakal" diyerek Yıldırım'ın üzerine yürüdü… Jandarmalar, Yıldırım'ın ağzını bezle kapatarak dışarı çıkartırken bazı sanıkların da Yıldırım'ın üzerine yürüdüğü gözlendi. Duruşmaya kısa bir ara verildikten sonra Başkan Özese, tüm sanıkların dinlendiği, Osman Yıldırım'ın da dinleneceğini belirterek konuşmasının seyrine engel olanı ise dışarı çıkaracağı uyarısında bulundu… İP Genel Başkanı Doğu Perinçek, Nusret Senem, Hikmet Çiçek, Oktay Yıldırım dışarı çıktı.”
Vicdansız kişiden devrimci çıkmaz!
Örnekleri çoğaltabilirim. İddia ediyorum: Ergenekon tertibinde mahkeme başkanı tarafından duruşma salonundan en çok atılanlardan biriyim. Ergenekon tutanakları ortadadır.
Vicdan, dinsel bir kavram değildir. Doğruyu ve iyiyi yapma yükümlülüğüdür. Vicdansız insandan devrimci olmaz

“Yargı, siyasetin oros....dur” derdi, Hasan Yalçın!
Şimdi “Yargının altın çağı” olmasaydı Perinçek’i mahkemeye verirdim!


 

YORUM EKLE
YORUMLAR
ESKİ TGB'Lİ SAFTİRİK !
ESKİ TGB'Lİ SAFTİRİK ! - 2 ay Önce

HİKMET ABİ SOYADI GİBİ ÇİÇEK GİBİ BİR İNSANDIR ! YUH ULAN DOĞU YUH !

TC MATKAP
TC MATKAP - 2 ay Önce

Silivri Valisi HIDIR HOKA'nın ellerinden öpüyorum! birkaç kere çadırda birlikte sabahlamıştık! selâm olsun abime!

TC KEMALİST TÜRK GENCİ
TC KEMALİST TÜRK GENCİ - 2 ay Önce

Ayrılan insanların hepsi lokum gibi insanlardır. Geç oldu ama istifa ettikleri için çok teşekkür ederiz.

TC Soner Polat
TC Soner Polat - 2 ay Önce

doğu pirinç ek geceleri nasıl uyuyorsun ulan ??????

okanT
okanT - 2 ay Önce

alçak perinçek !!!!!!!!!

TC vsv
TC vsv - 1 ay Önce

aydınlık hareketi BİTMİŞTİR !!!!!

TC Soner Polat
TC Soner Polat @TC vsv - 1 ay Önce

TABUTUN ÇİVİLERİ ÇAKILDI ! ARTIK AK-GENÇLİK BİLE KURTARAMAZ ! ::))))

Emekli Tuğgeneral Haldun Solmaztürk
Emekli Tuğgeneral Haldun Solmaztürk - 1 ay Önce

https://www.youtube.com/watch?v=SKsWLetY50s

SIRADAKİ HABER