Holding patronu kuryeyi eve hapsedip işkence etti iddiası ile ilgili yeni gelişme

Hattat Holding yönetim kurulu üyesi İpek Hattat'ın tabletini tamir edemeyen şirketin kuryesini, evde alıkoyduğu; sevgilisi ve şoförüyle birlikte kuryenin telefonunu kırdığı, onu köpek dışkısının üstüne oturmaya zorladığı iddia edildi.

Holding patronu kuryeyi eve hapsedip işkence etti iddiası ile ilgili yeni gelişme

İstanbul Sarıyer'de oturan Hattat Holding yönetim kurulu üyesi İpek Hattat, tabletinin ekranı kırılınca bir servise gönderdi. Ancak tablet yeniden arıza yaptı. Bunun üzerine şirket, kuryesini gönderdi. 

Oda TV'nin haberine göre, İpek Hattat, tabletini tamir edemeyen şirketin kuryesini evde alıkoydu, sevgilisi ve şoförüyle birlikte kuryeye işkence etti!

"İÇERİYE ALIP KAPIYI KİLİTLEDİLER"

 Polislerin kapıyı kırarak kendisini kurtardığını söyleyen Kurye Renas D. olayı şu ifadelerle anlattı:

“İpek Hattat’ın evine gittim tableti almaya. Güvenlikle beraber girdik içeri. Kimliğimi güvenliğe bıraktım. İpek Hattat’ın evinin önüne gittik. Sevgilisi kapının önündeydi. İpek Hattat sonra çıktı. ‘Dolandırıcı’ diye bağırdı direkt. Beni içeriye alıp kapıyı kilitlediler. Sonra hakaretler olsun, baskı olsun her şeyi yaptılar. Telefonu elimden zorla çekip paramparça etti İpek Hattat. Patronum İpek Hattat ile konuştu, ona da hakaret etti. 2 saat geçtikten sonra polisler geldi ama kapıyı açmadı. Polisler kapıyı kırık içeriye girdiler ve beni kurtardılar. Sonra karakola gittim, ifade verdim, İpek Hattat gözaltına alındı.”

SERBEST BIRAKILDI

İpek Hattat'ın olay sırasında aşırı derecede alkollü olduğu iddia edildi.

Odatv'nin edindiği bilgiye göre, ünlü isim İpek Hattat serbest bırakıldı.

İPEK HATTAT KİMDİR?

Aile şirketi olan Hattat Holding'de yönetim kurulu üyeliği yapan İpek Hattat, iş insanı Mehmet Hattat ile Şükran Hattat’ın kızı olarak dünyaya geldi. İçlim ve İbrahim ve İçlim isminde kardeşleri olan İpek Hattat, aslen Kayserilidir.

Hattat ailesi, 2013’te Türkiye'nin en zenginleri listesinde 1.2 milyar dolarla 29. sırada yer aldı.

Babası Mehmet Hattat, 4 kardeşiyle beraber köprü ve yol inşatları işlerini üstleniyor. İş hayatında evvel Hema Hidrolik şirketini kuran Hattat ailesi, ardından Hema Dişli ve Hema Traktör'ü kurdu. Mehmet Hattat aileden ayrılarak Hema Endistrü’yi kurdu.

14 şirketi bulunan Hattat Holding'in 13'ünün yönetim kurulu başkanlığını Mehmet Hattat üstleniyor.Otomotiv grubunun başkanlığını da İbrahim Hattat’ın yürüttüğü belirtiliyor. Mehmet Hattat'ın tüm çocukları yönetim kurulunda yer alırken, İpek Hattat da şirketin finansman bölümünde faaliyetlerini sürdürüyor.

Güncelleme Tarihi: 03 Mart 2021, 17:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER