İşkence edip Türkiye'ye bıraktılar!

Yunan polisinin kaçak göçmenlere yaptığı kan donduran işkence, kaçak göçmenlerin ifadelerinde ortaya çıktı. Eşinin gözü önünde Yunan polisleri tarafından iki saat boyunca darp edilen ve elleri bıçakla kesilen kaçak göçmenler işkence sonrası Türkiye tarafına bırakıldı.

İşkence edip Türkiye'ye bıraktılar!

Edirne’de konuşlu 54. Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı’na bağlı hudut birliği askerleri, askeri yasak bölgede yaptıkları kontrollerde aralarında darp edilmiş kişilerin de bulunduğu kaçak göçmenleri yakaladı.

DÖVÜLEREK TÜRKİYE TARAFINA BIRAKILDILAR

Yasa dışı yollarla geçtikleri Yunanistan’da yakalanan kaçak göçmenler, Yunan güvenlik güçlerince dövülerek Türkiye tarafına bırakıldıklarını iddia etti. Edirne Sultan 1. Murat Devlet Hastanesi’nde tedavi edilen göçmenler, Edirne İl Göç İdaresi'ne gönderildi.

Vücutlarında darp izleri olan kaçak göçmenler, yaşadıklarını tercüman aracılığıyla anlattı.

“ELLERİMİ KESTİLER”

23 yaşındaki İran uyruklu Balen Muhammed Zilan, bir süre Türkiye’de kaldıktan sonra Meriç Nehri üzerinden Yunanistan’a geçtiğini söyledi. Yunan polisince yakalandığını belirten Zilan, “Bizi dövdüler. Ellerimi bıçakla kestiler. Yaralı halde geri gönderdiler. Türkiye bize yardım etti, tedavimi yaptılar. Türkiye çok iyi, merhametli, teşekkür ederim” dedi.

“YAPTIKLARININ KARŞILIĞINI BİR GÜN GÖRECEKLER”

Afganistan uyruklu Rehber Yusufi de eşiyle birlikte İsveç’e gitmek için yola çıktığını belirterek, “Beş Yunan polisi beni iki saat boyunca eşimin yanında demir sopalarla dövdü. Kolum kırıldı, sırtımda ve bacaklarımda morluklar oluştu. Beni bu halde geri gönderdiler. Yunanistan yaptıklarının karşılığını bir gün görecek” diye konuştu.

BU İLK DEĞİL

Yunan polislerinin daha önce de Pakistanlı göçmenleri döverek, para ve değerli eşyalarını aldıktan sonra Meriç Nehri üzerinden botla zorla Türkiye'ye gönderdiği ortaya çıkmıştı. 
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER