İstanbul'da ölü bulunan 'ajan' hakkında çarpıcı bilgiler

Mahalli, İstanbul'da İngiliz ajanı James Le Masurier'in ölü bulunmasına ilişkin ise, "Ben ‘Bu Beyaz Miğferliler’ ajan dediğimde bana saldıran yandaşlar şimdi nasıl oluyor da bu adamların patronuna casus diyor. Bu adam casus olduğuna göre altı yıldır İstanbul’da ne yapıyordu?" yorumunu yaptı. James Le Masurier ile ilgili çarpıcı gelişmeler de yaşandı. James Le Masurier'in ön otopsisi tamamlandı. Adli Tıp kurumu açıklandı. James Le Masurier'in evinden krokiler ve haritalar çıktı.

İstanbul'da ölü bulunan 'ajan' hakkında çarpıcı bilgiler

İşte Mahalli'nin bugünkü yazısı 
 
Peki ben ‘Bu Beyaz Miğferlilerajan dediğimde bana saldıran yandaşlar şimdi nasıl oluyor da bu adamların patronuna casus diyor. Bu adam casus olduğuna göre altı yıldır İstanbul’da ne yapıyordu?
 
1 Ekim’de bu köşede Arjantin, Bolivya, Kolombiya ve Uruguay’da yapılan seçimlerde sol adayların zaferiyle Şili ve Brezilya’daki durumu anlatmıştım.
Trump hazretleri yazımı okumuş olacak ki önceki gün Bolivya’da dört dönemdir seçim kazanan Başkan Morales’e karşı darbe yaptırdı.

Bolivya hükümetinin son üç ayda tesbit ettiği sahte sosyal medya hesabı sayısı üç milyon civarındaydı.
Profesyonel CIA’cilerle birlikte kamuoyunu darbeye hazırlıyorlardı.
Görevleri farklı ama yapı olarak bizdeki trollere benziyorlar.
Venezuella’da başaramayan CIA Bolivya’da istediğini yaptı.

Oysa Morales emekçi halktan yana bir liderdi ve ABD’yle birlikte İsrail’e karşıydı.
Şimdi Trump’la birlikte Netanyahu da çok seviniyordur.
İçerde zor durumda olan Trump, CIA’nin darbeleriyle dışarda moral bulmaya çalışıyor.
Bazen de mektup ve tweetlerle idare ediyor.
Bazen de işleri ters gidiyor.
1 Ekim’deki yazımda Brezilya’yı anlatmıştım.
Yine CIA ve işbirlikçi sermaye Ekim 2018’de yapılan seçimlerde eski Başkan Lula’nın seçime katılmasını engellemiş, adamı içeri attırmış ve sonunda ırkçı, faşist ve dengesiz emekli yüzbaşı Bolsonaro’nun kazanmasını sağlamıştı.
Bolsonaro seçimden kısa süre sonra yaptığı açıklamada elçiliği Kudüs’e taşıyacağını söylemişti.

İsrail’le birlikte Trump çok sevinmişti.
Ancak sevinçleri çok uzun sürmedi çünkü geçen hafta Brezilya Anayasa Mahkemesi beşe karşı altı oyla başkan olduğu dönemde devletle iş yapan bir inşaat şirketinden bedavadan daire aldığı suçlamasıyla 9.5 yıl hapis cezası alan Lula’nın serbest bırakılmasına karar verdi.

Başkan Bolsonaro çıldırdı çünkü Lula’yı içeri attıran hakimi Adalet Bakanı ve onunla işbirliği yapan üç savcı ile bazı avukatları üst görevlere atamıştı.
Gelelim esas konuya.
Önceki gün İstanbul’da bir İngiliz Karaköy’de evinin bahçesinde ölü bulunmuştu.
Yandaş medya ‘İngiliz ajan ölü bulundu’ diye yazdı.
Yılmaz Özdil bu ajanın kim olduğunu dünkü yazısında harika bir şekilde anlatmıştı ve mutlaka okuyun.

Adam Suriye’de faaliyet gösteren Beyaz Miğferliler’in kurucusu ve Kraliçe Hizmet Madalyası hamili eski bir İngiliz subayı.
 
Adam İngiliz istihbarat örgütü Mİ6 adına Beyaz Miğferliler grubunu kurmuş, AKUT ile birlikte elemanlarını Türkiye ve Ürdün’de arama – kurtarma konusunda eğitmiş ve CIA ve benzeri istihbarat örgütleriyle iki bin kadar adamı Suriye’ye sokmuş ve onların bir bölümü bugün hala Fırat’ın batısında ve özellikle İdlib’te görev yapıyor.
Adamlar müthiş tiyatro oyuncusu.

Film setlerinde çektikleri sahneleri “Esad’ın kimyasal katliamları” diye dünyaya yutturdular.

Bunların pislikleri dahil Suriye konusunda milyonlarca yalan söylendi ve söyleniyor ve ben bu yalanları ortaya çıkardım diye içeri atıldım ve hapis cezaları aldım.
O da yetmedi yandaş medya ve troller bana söylemediklerini bırakmadı, tehdit etti ve hedef gösterdi.

Peki ben ‘Bu Beyaz Miğferliler’ ajan dediğimde bana saldıran yandaşlar şimdi nasıl oluyor da bu adamların patronuna casus diyor. Bu adam casus olduğuna göre altı yıldır İstanbul’da ne yapıyordu?
ABD-İNGİLTERE-İSRAİL üçgeninin çevirdiği tezgahların sonu gelmez.
Can çıkar huy değişmez.

Arap Baharı’nda Suriye, Libya ve Yemen yok edildi şimdi sıra Lübnan ve Irak’da.
Etnik, dinsel ve mezhepsel yapıları karmaşık olan iki ülke insanları bağımsızlıktan bu yana kargaşa, kavga, darbe, iç savaş ve işgallerle uğraşıp duruyor ve şimdi yine sokaklardalar.

İnsanlar haklı olarak siyasilerin yolsuzluk, hırsızlık ve talanından bıkmış durumda.
Bunu fırsat bilen ‘Üçgen’ bölgeyi karıştırmaya devam ediyor.
Sosyal medya en güçlü silah.
Soros ve adamları işbaşında.

AKP ; Atatürk’ün tavsiyelerini dinleyip bu bölgeye bulaşmasaydı şimdi Türkiye çok daha rahat olacaktı ama artık geç.

Ankara artık bu coğrafyada olup biten HER ŞEYDE taraf.
Hem de çok kötü bir şekilde.
Sonuç ortada.

AKP ideolojik saplantılarından kurtulamıyor.
‘Komşularla sıfır sorun’ diye yola çıkan AKP hem sorunları katladı hem de ortada komşu bırakmadı. Komşu kalmayınca ABD geldi komşumuz oldu.
Kızmaya da gerek yok çünkü adamlar zaten aramızda.
Müttefik olmanın gereğidir!

***

ADLİ TIP KURUMUNDAN AÇIKLAMA

Adli Tıp Kurumu, Beyaz Baretliler’in eğiticisi olduğu ortaya çıkan ve İstanbul'da ölü bulunan İngiliz ordusunun eski askeri istihbarat görevlisi James Gustaf Edward Le Mesurier’e ilişkin açıklama yaptı.

Açıklamada, "Örneklerde toksikolojik, histopatolojik ve moleküler genetik incelemeler devam etmekte olup, analiz sonuçları ile otopsiden elde edilen bulgular birlikte değerlendirilerek otopsi raporu hazırlanacak ve en kısa sürede Cumhuriyet Başsavcılığı'na gönderilecektir" denildi.

"RAPOR HAZIR DEĞİL, HABERLER GERÇEĞİ YANSITMIYOR"

Adli Tıp Kurumundan yapılan açıklamada, bugün bazı medya kuruluşlarında "James Gustaf Edward Le Mesurier'in ölümüne ilişkin kurum tarafından ilk raporun hazırlandığı" şeklinde yayınlanan haberin gerçeği yansıtmadığı belirtildi.

Açıklamada, şu bilgilere yer verildi:

"Kurumumuz tarafından herhangi bir ön ya da ilk rapor hazırlanmış değildir. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından otopsi yapılmak üzere dün kurumumuza gönderilen mütevefanın cenazesine aynı gün Minnesota Otopsi Protokolü'ne göre ayrıntılı bir otopsi yapılmış ve incelenmek üzere gerekli tüm örnekler alınmıştır. Örneklerde toksikolojik, histopatolojik ve moleküler genetik incelemeler devam etmekte olup, analiz sonuçları ile otopsiden elde edilen bulgular birlikte değerlendirilerek otopsi raporu hazırlanacak ve en kısa sürede Cumhuriyet Başsavcılığına gönderilecektir."

EVDE HARİTA VE KROKİLER BULUNDU

Olayın ardından polis ekiplerinin, Le Mesurier'in 1 yıllık eşi ile yaşadığı evde yaptığı araştırmada harita ve krokiler bulunduğu iddia edildi. Harita ve krokilerin nereye ait olduğu ise araştırılırken, soruşturmaya İstanbul Cinayet Büro Amirliği'nin yanı sıra Terörle Mücadele ve İstihbarat Şube Müdürlükleri de dahil oldu. Kaynak: Eski ajan Le Mesurier'in evinden harita ve kroki çıktı.

3 SAAT İFADE VERDİ

İstanbul Beyoğlu’nda düşme sonucu ölen Beyaz Miğferliler'in kurucusu eski İngiliz ajanı James Gustaf Edward Le Mesurier olayıyla ilgili eşi Emma Winberg polise yeniden ifade verdi. İkinci kez Emniyet'e gelen Winberg tam 3 saat boyunca polisin sorularını yanıtladı.

Emniyet yetkililerine bilgi veren Emma Winberg'in eşinin olay günü çok stresli olduğunu söylediği öğrenildi.

Eşinin 10 yıldır depresyon hapı kullandığını söyleyen Winberg'in” “Saat 02.30'da eşim uyku ilacı alarak uyudu. Ben 4.30'a kadar ayaktaydım. Eşim de uyandı. Bana da uyku ilacı verdi. Sonra uyuduk” dediği öğrenildi.

Winberg'in uyku ilacı aldığı için kapıyı geç açtığı tahmin ediliyor.

İKİNCİ KEZ İFADE VERDİ

Mesurier’in eşi Emma Hedvig Christina Winberg bigün cinayet büro amirliğine gelerek ikinci kez ifade verdi.

Gayretepe’de bulunan Asayiş Şube Müdürlüğü’ne saat 13.30 sıralarında bir kadın arkadaşı ile birlikte gelen Emma Hedvig Chirstina Winberg yaklaşık 3 saat burada kaldı.

Emma Hedvig Chirstina Winberg açıklama yapmadan şubeden ayrıldı.

NE OLMUŞTU?

Önceki gün İstanbul Beyoğlu Kemankeş Karamustafa Paşa Mahallesi Ali Paşa Medresesi Sokağı’ndaki Kılıç Ali Paşa Camisi’ne geçtiğimiz gün sabah namazı için gelen yurttaşlar, 3 numaralı bina önünde hareketsiz yatan bir kişiyi gördü. İhbar üzerine, olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Sağlık ekipleri, yerde yatan kişinin hayatını kaybettiğini belirledi. Polis araştırmasında, cesedin eski İngiliz askeri istihbarat görevlisi 48 yaşındaki James Gustaf Edward Le Mesurier’e ait olduğu belirlendi.

İstanbul Valiliği konuyla ilgili açıklama yapmış, açıklamada, "Beyoğlu'nda İngiliz uyruklu James Gustaf Edward Lemesurier'in ölümüyle ilgili geniş kapsamlı idari ve adli tahkikat başlatılmıştır." ifadelerine yer verilmişti.

KRALİÇE'DEN NİŞAN ALMIŞTI

Le Mesurier, 2016'da İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth'ten Britanya İmparatorluğu nişanı almıştı.

Rusya Dışişleri Bakanlığı, Le Mesurier'i İngiltere'nin dış istihbarat servisi MI6'nın çalışanı olmakla suçlamış, MI6'nın Balkanlar ve Orta Doğu operasyonlarında görev aldığını iddia etmişti.

Singapur'da asker bir ailenin çocuğu olarak dünyaya gelen Le Mesurier'in İngiltere'nin ünlü askeri akademisi Sandhurst'tan mezun olduğu, görev yerleri arasında Kuzey İrlanda, Bosna Hersek ve Kosova'nın bulunduğu belirtiliyor.

Le Mesurier’in, ölümü sırasında evde bulunan eşiyle geçen yıl evlendiği ifade ediliyor.

Güncelleme Tarihi: 13 Kasım 2019, 18:47
YORUM EKLE
YORUMLAR
SABETAY SEVİ
SABETAY SEVİ - 1 yıl Önce

SİYONİST'LER BİZİ ÇOK SEVİ-İ !!!!!

SIRADAKİ HABER