'İstanbul İl Seçim Kurulu Ekrem İmamoğlu mazbatasını hazırladı'

Gazeteci Orhan Uğuroğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun mazbatasının İstanbul İl Seçim Kurulu tarafından hazırlandığını açıkladı. İstanbul Valiliği konu ile ilgili önce www.krttv.com.tr'ye daha sonra da resmi twitter hesabından açıklama yaptı. KRT'ye İstanbul Valiliği'ndan bir yetkilinin yaptığı açıklamada konu ile ilgili kaynak olamayacakları açıklanırken atılan tweette de 'gerçeği yansıtmıyor' denildi.

'İstanbul İl Seçim Kurulu Ekrem İmamoğlu mazbatasını hazırladı'

31 Mart Seçimleri'ne Millet İttifakı'nın CHP'li adayı olarak seçimlere giren ve en yakın rakibi Cumhur İttifakı'nın AKP'li adayı Binali Yıldırım'a en az 14 bin fark atarak İstanbul'un yeni Büyükşehir Belediye Başkanı olan Ekrem İmamoğlu'na günlerdir mazbatası verilmiyor. 

Yeniçağ yazarı gazeteci, Orhan Uğuroğlu İstanbul İl Seçim Kurulu'nun Ekrem İmamoğlu'na bugün mazbatasının verileceğini söyledi. Uğuroğlu Twitter'dan yaptığı açıklamada kaynağının İstanbul Valiliği olduğunu belirterek, "İstanbul İl Seçim Kurulu Ekrem İmamoğlu mazbatasını hazırladı. Ekrem İmamoğlu Bugün davet edilecek ve Mazbatası verilecek...
Kaynak İstanbul Valiliği" diye yazdı.

İşte Uğuroğlu'nun attığı o tweet:

MAZBATANIN VERİLMESİ İSTANBUL İL SEÇİM KURULU'NA BAĞLI

İstanbul Valiliği'ndan bir yetkili www.krttv.com.tr'ye yaptığı açıklamada, "İstanbul Valiliği'nin böyle bir sorumluluğu yoktur, mazbatanın verilmesi İstanbul İl Seçim Kurulu ve onun bağlı olduğu Yüksek Seçim Kurulu'ndadır" dedi.

İSTANBUL VALİLİĞİ'NDEN AÇIKLAMA

İstanbul Valiliği konu ile ilgili Twitter hesabından açıklama yaptı. Valiliğin Twitter hesabından yapılan açıklamada, "Gazeteci @OrhanUguroglu tarafından İstanbul Valiliği kaynak gösterilerek yapılan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimine dair paylaşım gerçeği yansıtmamaktadır.
 
Kamuoyuna saygıyla duyurulur." denildi.

Güncelleme Tarihi: 11 Nisan 2019, 12:58
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hakan
Hakan - 2 yıl Önce

valilik twiterdan haberi yalaniamış

SIRADAKİ HABER