İşte 'sarıklı amiral' soruşturmasında şoförünün ve korumasının ifadeleri

104 emekli amiralin bildirisiyle yeniden gündeme gelen tekkedeki sarıklı amiral olayıyla ilgili soruşturma genişletildi. Deniz İkmal Komutanı Tuğamiral Mehmet Sarı'nın şoförü ve korumasının da ifadeleri ortaya çıktı.

İşte 'sarıklı amiral' soruşturmasında şoförünün ve korumasının ifadeleri

104 emekli amiralin bildirisinde Montrö Sözleşmesi dışındaki 2'inci unsur, tekkedeki amiral görüntüleriydi. “Soruşturma zaten başlatıldı" diyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Biz de olumlu bakmayız, ama bu olay huzursuzluk yaratan bir bildirinin de bahanesi olamaz” sözleriyle tepki göstermişti.  

KOMUTAN, KORUMASI VE ŞOFÖRÜN İFADESİ ALINDI

Erdoğan'ın "münferit bir hadise olduğu açıktır" dediği olaya dair soruşturmanın genişlediği bildirildi. Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre, sarıklı fotoğrafı basına yansıyan Deniz İkmal Komutanı Tuğamiral Mehmet Sarı'nın yanı sıra şoförü ve korumalarının da ifadesi alındı.. 

ŞOFÖRÜ: MAKAM ARACINDAKİ BAYRAĞI KALDIRDIK

Kurdoğlu cemaati mensubu olduğu iddia edilen Tuğamiral Sarı'nın sarıklı bir şekilde cemaat etkinliğine katılması ve fotoğraf ve görüntülerinin medyada yer alması soruşturmasında Sarı'nın şoförü ifade verdi. Şoför verdiği ifadede otomobildeki bayrağın kaldırıldığını, otomobilde asker olduğunun gizlenmeye çalışıldığını söyledi.

KORUMALARI FOTOĞRALARI DOĞRULADI

Amiralin korumaları da fotoğrafları doğruladı. Sarıklı olarak cemaat etkinliğine katılan Mehmet Sarı'nın 1991 yılında Deniz Harp Okulu'nu  teğmen rütbesiyle tamamladığı belirtildi. Güvenlik kaynakları soruşturmada sona gelindiğini ve yakın zamanda tamamlanmasının beklendiğini ifade etti.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Müfit talkan
Müfit talkan - 2 hafta Önce

Soruşturmanın ciddi yapılacağını
ve akıbetini vatandaş ile paylaşmaları gerektiğini ve Ordu'da bu tip olaylar olmamalı kanaatindeyim. Herkes ibadetini özgürce yapar. İbadet etmek için bir tarikat üyesi olmayı gerektirmez

SIRADAKİ HABER