Kar yolları kapattı, yaşlı çifti belediye ekipleri aşı randevusuna yetiştirdi

İstanbul'un Kartal ilçesinde eşi için aşı randevusu alan Fevzi Durmuş'un (80) randevu saatinde kar yağışı nedeniyle yolların kapanması, Kartal Belediyesi'ni harekete geçirdi. Kartal Belediyesi'nin girişimi sonucu aşı randevusu gelen yaşlı çift evlerinden alınarak hastaneye yetiştirildi.

Kar yolları kapattı, yaşlı çifti belediye ekipleri aşı randevusuna yetiştirdi

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, Kartal Belediyesi'nin karla mücadele ekiplerini ziyaret ederek son hazırlıkları kontrol ettikten sonra Kartal Belediyesi'nin karla mücadele için kurulan kriz masasını ziyaret etti. Kartal Belediyesi Komşu İletişim Merkezi'ndeki kriz masasında gelen şikayet telefonlarını yanıtlayan Başkan Yüksel, telefonda konuştuğu Fevzi Durmuş'un kar yağışı nedeniyle yolların kapanması sonucu eşinin aşı randevusuna gidemeyeceğini söyleyerek Kartal Belediyesi'nden yardım istemesi üzerine, yaşlı kadını aşı randevusuna yetiştirme sözü verdi. 
Telefon görüşmesinde Fevzi Durmuş Başkan Yüksel'e aşı randevusuna gitmek için taksi çağırdığını, ancak taksinin yolların kapalı olması nedeniyle gelemeyeceğini bildirdiğini söyledi. Bunun üzerine Başkan Yüksel, "Sen hiç merak etme. Arkadaşlarımız her türlü olumsuzluğa karşı hazırlıklarını yaptı. Güvenli bir şekilde teyzemizin aşısının yapılması için sokağı açacaklar ve teyzemizi aşı yapılacak hastaneye kadar götüreceğiz seninle birlikte. Sonra sizi evinize sağ sağlim tekrar bırakırız, hiç merak endişe duymayın. Aşı saatinden önce hem sokağın açılmış olacak hem de hastaneye arkadaşlarım götürecek sizi." diye konuştu. 

Bu sözün ardından ekiplerin yoğun kar yağışına karşı amansız hastaneye yetiştirme mücadelesi başladı. Başkan Gökhan Yüksel'in talimatları sonucu harekete geçen Kartal Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı karla mücadele ekipleri, yoğun kar yağışı nedeniyle yolları kapanan yaşlı adamın Kartal en yüksek kesimleri olan Uğur Mumcu Mahallesi'ndeki evine ulaşarak aşı randevusu gelen yaşlı kadını randevu saatinde hastaneye yetişmelerini sağladı. 

Aşısını olan Fevzi Durmuş'un eşinin durumunun iyi olduğu öğrenildi. Yaşlı çift yardımlarından dolayı Kartal Belediyesi yetkililerine ve Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel'e teşekkür etti. 

Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2021, 22:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER