'Keşke riskli binalarda oturmak tercih edilmeseydi'

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuştu. Bahçeli'nin gündeminde deprem vardı...

'Keşke riskli binalarda oturmak tercih edilmeseydi'

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin gündeminde İzmir'de yaşanan deprem felaketi vardı. Bahçeli, "Keşke riskli binalarda oturmak tercih edilmeseydi. Betondan, demirden çalan insan müsveddelerine zamanında tepki gösterilseydi. Ölüm bu kadar ucuz olmamalıdır" dedi.

Bahçeli'nin konuşmasından başlıklar şöyle: 

Acılara birlikte göğüs gerdiğimiz sürece daha güçlü millet oluruz. Tüm suçu 2020'ye yıkmak kolaycılıktır. 

Keşke riskli binalarda oturmak tercih edilmeseydi. Betondan, demirden çalan insan müsveddelerine zamanında tepki gösterilseydi. Ölüm bu kadar ucuz olmamalıdır.

Hayatları söndüren deprem değil tedbirsizliktir. Bundan kaçış yoktur. İstanbul depremi için acilen hazırlık yapılmalı.

İzmir'deki depremi siyaset malzemesi yapanlar bu milletin evladı olmayanlardır. İzmirimize gavur benzetmesi yapanlar bu vatana, millete kasıt etmişlerdir.

Devleti suçlamakla, mücadeleyi sulandırmakla amaçlanan nedir?- Kirli niyet sahipleri hayasız değil midir? CHP yönetimine soruyorum, siz de hiç mi vicdan kalmadı.

İnsanlık tercüme edemediği yeni bir durumla yüz yüze kalmıştır. Tarihin hiçbir dönemde bu kadar bebek katledilmedi.  İnsanlar yerlerinden yurtlarından edildi. Kadınlara kıyıldı yaşlı insanlara sırt dönüldü. Biri yerken diğeri baktı, biri aç kaldı.  Küresel sefalet insani değerleri eritti. Husumet cephesi genişledi.

Toplumsal güveni ayakta tutmak varken kuşkuya yaslanmak ahmaklık işaretidir.  Koronavirüs’le mücadelede tedbirlere uyarsak cephemiz yıkılmayacak, varlığımız zarar görmeyecektir.  Maske, mesafe, temizlik şartlarına bağlılık devamlı vurgulanırken Boğaz’a nazır mekânlarda Cadılar Bayramı’nı düzenleyip, vur patlasın çal oynasın demek en hafif tabirle pespayeliktir. Cadı olmak için bayrama ihtiyaç yoktur. Şımarık bir şekilde hastalığı bulaştırmak cinayet olmayacak mıdır?

Azerbaycan haklı mücadelesi sonuç almaktadır. Dağlık Karabağ işgalinin zincirlerinden hızla azat edilmektedir. Azerbaycan ordusu zafere koşmaktadır.

Güncelleme Tarihi: 03 Kasım 2020, 13:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER