Kılıçdaroğlu, koronavirüs aşısındaki skandalı ifşa etti

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında, Çin'den ücretsiz olarak gelen 1 milyon doz aşının her bir dozu 12 dolardan fatura edilip edilmediğini sormuştu. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 'ticari sır' demişti. Kılıçdaroğlu konu ile ilgili bugün de bir video yayınladı. "Önce "aracı firma yok" dediler, şimdi "var" diyorlar" dedi.

Kılıçdaroğlu, koronavirüs aşısındaki skandalı ifşa etti

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Çin'den ücretsiz olarak gelen 1 milyon doz aşının Keymen şirketi tarafından Devlet Malzeme Ofisi'ne her bir dozu 12 dolardan fatura edilip edilmediğini sormuştu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da “Ülkeler arası ticari sır olarak kalması gereken bilgilerin ifşa edildiğini görüyoruz. Ülkeler arasında bunun ilişkileri etkileyebileceğini ve ücret ve benzeri noktalarda bunun ticari sır olarak kalmasını sözleşmeye de konduğunu ve bu nedenle de fiyatı özellikle söylememiştim, ama şunu ifade etmiştim: Biz aşıyı dünyadaki bütün ülkelerin aldığı fiyattan en ucuza alan ülkeyiz. Altını çiziyorum, hiçbir şekilde aracı firmaya zerre kadar bir kuruş ilave verilmemiştir” ifadesini kullanmıştı.

KILIÇDAROĞLU: PEÇETEYE YAZIP İMZALAMAK YERİNE BİLGİSAYAR ÇIKTISI ALMIŞLAR

CHP Lideri'nden konuyla ilgili yeni bir açıklama geldi. Sosyal medya hesabından videolu bir paylaşım yapan Kılıçdaroğlu şöyle dedi:

"Önce "aracı firma yok" dediler, şimdi "var" diyorlar.

Bedelsiz gönderilen 1 milyon aşıya, "12 milyon dolar ödedik ama bir sorun neden ödedik" diyorlar.

Haklarını yemeyelim, bu sefer akıllanmışlar. Peçeteye yazıp imzalatmak yerine bilgisayar çıktısı almışlar."

İşte Kılıçdaroğlu'nun o paylaşımı:

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER