Koronavirüs salgınında korkunç ihmal iddiası

Çanakkale’de yaşayan Belma Kaplan isimli bir yurttaş, babası Eyüp Kaplan'ın koronavirüs salgınından öldüğünü iddia ederek cenazesinden bir video paylaştı. Belma Kaplan babasının gün gün neler yaşandığını anlatırken babası ile sürekli temas halinde olmasına rağmen kendisine koronavirüs testi yapılmadığını söyledi.

Koronavirüs salgınında korkunç ihmal iddiası

Çanakkale’de yaşayan Belma Kaplan isimli bir yurttaş, babası Eyüp Kaplan'ın koronavirüs salgınından öldüğünü belirterek cenazesinden bir video paylaştı.

Sosyal medyada tepkisini dile getiren genç kadın, babası Eyyüp Kaplan’ın, 1 Mart tarihinden itibaren hasta olduğunu söyledi.

Babasının tedavisinin yanlış yapıldığını ve kendisine test yapılmadığını öne süren genç kadın; "Temas halinde olanlara test yapılacak diyorsunuz babam 3 gün 18 Mart Üni. Hast Göğüs hastalıkları servisinde yattı şu an yoğun bakımda entübe ben yanında refakatçi kaldım devamlı temas halindeydim ondan önce 7/24 beraberdik bana test yapılmadı" mesajını paylaştı.

Gün gün babasının durumunu paylaşan Belma Kaplan isimli kadın, bugün babasının cenazesinden bir görüntü paylaştı.

Cenazesinde ise "Halen Çanakkale’de coronavirüsten ölen yok diye açıklama yapanlara istinaden babam EYYÜP KAPLAN’IN CENAZESİ" notunu düşen Kaplan, sosyal medyada büyük dikkat çekti.

İşte o cenaze görüntüleri:

Belma Kaplan gün gün neler yaşadıklarını çöyle anlattı:

1. Gün: 1 Mart 2020 tarihinde kendini İyi hissetmediği için Çanakkale  Kepez'de aile sağlığı merkezine gitti doktor grip ve soğuk algınlığı olduğunu söyleyerek ilaç yazıp gönderdi.

5. Gün: Babam 1 Mart ve 5 Mart tarihleri arasında doktorun yazmış olduğu grip ilacını içti bu tarihler arasında durumu gayet iyiydi evden dışarı çıkmadı devamlı yattı. 5 Mart'ta belirtiler ilk balgam olarak başladı.

6. Gün: 7 Mart Cumartesi günü balgamla beraber öksürük başladı Doktorun yazmış olduğu ilacı halen devam ediyordu.

7. Gün: 8 Mart pazar günü balgam öksürük ileveten burun tıkanıklığı ve başağrısı başladı.

8. Gün: 9 Mart pazartesi günü Çanakkale 18 Mart Üni. Hast. gitti Buradaki doktor akciğer grafisi kan ve idrar tahlili yapıp sonuçlar çıkınca arayacaklarını söyleyerek ilaç yazıp babamı eve gönderdiler. Öğleden sonra  doktorun yanına ben gittim.

Doktor babam için akciğerlerinde enfeksiyon başladığını yazmış olduğu ilaçları içmesine ilaçlar bitince tekrar kontrol için gelmemizi söyledi fakat gün içerisinde ateşi çıkarsa acile gitmemizi istedi.

9. Gün: 10 Mart Salı günü babamın Ateşi 40. 5 çıktı hemen 18 Mart Üni. hast. acil servisine giriş yaptık doktorlar burada tahlilleri yapıp emar çekip sonuçlarına göre hastaneye yatıracaklarını söylediler. Akciğerdeki enfeksiyon ilerlemiş.

10. Gün: 11 - 12 ve 13 Mart cuma gününe kadar zatüree teşhisiyle Göğüs hastalıkları servisinde yattı. Doktorlar devamlı bize babamın yırtdışı bağlantısı varmı yada gelen biri ile görüştümü diye sordular ama babamın hiç bağlantısı yoktu.

3 Mart cuma günü babamda balgamla beraber ağzından kan gelmeye ve nefes darlığı olmaya başladı. yatmış olduğu süre zarfında ateşi hiç düşmedi. Doktorlar yoğun bakıma alacaklarını ve makina ya bağlayacaklarını söylediler.

Temas halinde olanlara test yapılacak diyorsunuz  babam 3 gün 18 Mart Üni. Hast Göğüs hastalıkları servisinde yattı şu an yoğun bakımda entübe ben yanında refakatçi kaldım devamlı temas halindeydim ondan önce 7/24 beraberdik bana test yapılmadı

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER