Kritik koronavirüs uyarısı: Gelen haberler iyi değil

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Levent Akın, "Bir dahaki hafta hastaneye yatışlarda bir artışla karşılaşabiliriz" dedi. Göğüs Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Elif Dağlı ise, "Sahadan gelen haberler iyi değil pandemi servisleri üçer üçer açılıyor" uyarısında bulundu.

Kritik koronavirüs uyarısı: Gelen haberler iyi değil

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Levent Akın, normalleşme etkilerinin bu hafta görülmeye başlandığını kaydederek, "Şu anda vaka sayıları 15 bine gelmiş belki daha da fazla olabilir. Saptananlar bunlar çünkü. Başvurularda artışlar olduğunu duyuyorum. Hastaneye başvurularda artışlar var; ama yatışlarda öyle çok yüksek bir artış yok. Hastalık belirtileri takip eden 5 ile 7’nci günde bazı kişilerde tablo ağırlaşıyor. Buna bağlı olarak hastaneye yatırıyoruz. Demek ki bir dahaki hafta gerçekten Türkiye'deki tablo ağırlaşmaya gidiyorsa, bir dahaki hafta hastaneye yatışlarda bir artışla da karşılaşabiliriz. Hastaneye yatmak tabii kaybedeceğimiz insan sayısının artma olasılığını gösteriyor" diye konuştu.

"PANDEMİ SERVİSLERİ 3'ER 3'ER AÇILIYOR"

Göğüs Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Elif Dağlı Twitter hesabından kritik uyarılarda bulundu.

Dağlı, "Sahadan gelen haberler iyi değil pandemi servisleri üçer üçer açılıyor,  hafta sonu tam kapasiteye çıkılacağı tahmin ediliyor. Yani hasta yatışının artmadığı da doğru değil" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER