Kurtuluş Savaşı'nı hedef alan eski TTK Başkanı'nın 'FETÖ bağlantısı' deşifre oldu

Eski Türk Tarih Kurumu (TTK) Başkanı Prof. Dr. Metin Hülagü, Kurtuluş Savaşını hedef aldı, "Milli Mücadele'de biz 7 düvelle falan savaşmadık. Bu tür masalları biz çocukken dinlemiştik" dedi. Hülagü'ye tepki yağdı. 15 Temmuz Gazisi Emniyet Müdürü Fatih Eryılmaz'dan dikkat çeken bilgiler geldi. Eryılmaz, Hülagü'nün 'FETÖ bağlantısı'na dikkat çekti

Kurtuluş Savaşı'nı hedef alan eski TTK Başkanı'nın 'FETÖ bağlantısı' deşifre oldu

Eski Türk Tarih Kurumu (TTK) Başkanı Prof. Dr. Metin Hülagü’nün Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde başlatılan Milli Mücadeleyi, Kurtuluş Savaşı'nı hedef aldı.

Erciyes Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü'nde öğretim üyeliği görevinde bulunan Metin Hülagü, "Milli Mücadele'de biz 7 düvelle falan savaşmadık. Bu tür masalları çocukken dinlemiştik ama anladık yalanmış. Tek savaştığımız devlet Yunanistan ve kısmen Fransa'dır" diye yazdı.

İşte o paylaşım:

15 Temmuz Gazisi Emniyet Müdürü Fatih Eryılmaz'dan Hülagü ile ilgili dikkat çeken bilgiler geldi. Eryılmaz, Hülagü'nün 'FETÖ bağlantısı'na dikkat çekti.

"TUTUKLANMA KORKUSUYLA DUVAR DİPLERİNDEN GEZENLERİN ÇENESİ DÜŞMÜŞ"

Eryılmaz, Hülagü'nün skandal paylaşımını alıntılayarak, "Darbenin ünlü FETÖ’cüsü Kemal Batmazın kardeşi ünlü FETÖ’cü Şakir Batmaz bu Metin Hülagunun asistanıydı. Bu ünlü 2’li Ermeni patriği ile sempozyumlar düzenlerlerdi. 15 Temmuzdan sonra tutuklanma korkusuyla duvar duvar diplerinde gezenlerin çenesi düşmüş" dedi.

Eryılmaz tweetle birlikte şu 2 resmi paylaştı:

İşte Eryılmaz'ın paylaşımı:

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER