Meclis'te tarihi anlar... CHP, Meclis kapısına Anayasa kitapçığı bıraktı

CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu’nun vekilliğinin düşürülmesini CHP'li vekiller önce Meclis'te sonra Meclis bahçesinde protesto etti. CHP Grup Başkanvekili Engin Altay ve bir grup vekil Meclisin kapısına Anayasa kitapçığı bıraktı. Altay, "Hala yürürlükte olduğunu TBMM Başkanı'na hatırlatmaktan büyük üzüntü duyuyorum" bugünü ise demokrasi için; kara, lekeli bir gün olarak niteledi.

Meclis'te tarihi anlar... CHP, Meclis kapısına Anayasa kitapçığı bıraktı

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, bir grup milletvekili ile birlikte, TBMM Başkanı Mustafa Şentop'un makamı önünde İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu’nun vekilliğinin düşürmesini protesto etti.

Şentop’un kapısına Anayasa kitapçığı bırakıldı ve “Hak, hukuk, adalet” sloganı atıldı. CHP’li Altay, “Anayasanın hala yürürlükte olduğunu Meclis Başkanına hatırlatmaktan büyük üzüntü duyuyoruz” dedi.

Şentop’un kapısına Anayasa kitapçığı bırakıldı ve “Hak, hukuk, adalet” sloganı atıldı. 

Şentop’un kapısında açıklama yapan Altay, Anayasa kitapçığını bıraktıktan sonra “Anayasanın hala yürürlükte olduğunu Meclis Başkanına hatırlatmaktan büyük üzüntü duyuyoruz” dedi.

İşte o anlar:

Altay şunları söyledi:

“Lekeli ve ayıplı bir gündür. Bu hiçbir zaman HDP’yi ve milletimizi karamsarlığa sevk etmemeli. Türkiye’de şu tablo herkesin düşünmesi gereken bir manzaradır. Bu yüce Meclis kurulduğu vakit kendisini kuran Gazi Mustafa Kemal hesap sorarken, 100’üncü yılda Saray’dan talimat alırsa ayıplı gündür. Ancak demokrasimizi yaşamaya ve güçlendirmeye devam edeceğiz.

Erdoğan unutmasın demokrasi tepki ve protesto rejimidir. Kendisini eleştirenler biat etmemeye ve yanlışını konuşmaya devam edecektir. Kendisini eleştiren herkesi terörist ilan etmekle Türkiye’ye en büyük düşmanlığı yapıyor. Erdoğan’a hiçbir demokrasi perver vatandaş, bugüne kadar olduğu gibi bundan sora da biat etmeyecek.

Yaptığımız şey Anayasa’ya uygun. Demokrasi çağlığımızı Türkiye’nin her yerinde hane hane anlatacağız. Berberoğlu ve HDP’li vekillerinin vekilliğini düşürülmüş olması Erdoğan’ın bize ayar vermesi gibi algılansa da Erdoğan’a oy verenlerin onun işin tadını kaçırdığını hissettirmiş oldu. Her türlü bedeli ödemeye hazırız. Türkiye bizim, bedel ödenecekse bunu CHP’li vekiller ödeyecektir."

ALKIŞLI PROTESTOLAR

CHP'li vekiller Meclis bahçesinde alkışlarla protesto etti.

İşte o anlar...

 CHP'li vekiller Meclis içerisinde de alkışlarla protesto etti.

O anlarda CHP'li vekilleri ayağa kalktığı görüldü.

İşte o görüntüler...

'DEMOKRASİ DÜŞMANI AKP' SLOGANLARI...

Meclis'te, 'Demokrasi düşmanı AKP' sloganları ile protesto etti.

İşte Meclis'te o anlar...

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER