Melih Bulu'dan sonra o isme şok protesto

Prof. Dr. Melih Bulu'nun Boğaziçi Üniversitesi'ne rektör olmasına karşı protestolar devam ederken, Bulu'nun yardımcılığını ve danışmanlığını üstlenecek isimler belli olmuştu. Dr. Öğr. Üyesi Oğuzhan Aygören görevi kabul etmezken, Prof. Dr. Gürkan Kumbaroğlu'ndan hiçbir açıklama gelmemişti. Boğaziçili öğrenciler Kumbaroğlu'nu kapısına yazı asarak protesto etti.

Melih Bulu'dan sonra o isme şok protesto

Endüstri Mühendisliği Bölümü'nden Prof. Dr. Gürkan Kumbaroğlu'nun Rektör Yardımcısı, Uluslararası Ticaret Bölümü'nden Dr. Öğr. Üyesi Oğuzhan Aygören'in de Rektör Danışmanı olarak görevlendirildiği bildirildi. 

Yeni Rektör Melih Bulu'nun tepkilerden ötürü yardımcı bulamadığı iddiaları gündeme gelmişti.

Melih Bulu'nun rektör danışmanı olarak atadığı DEVA Partili Dr. Öğr. Üyesi Oğuzhan Aygören ise gelen tepkilerin ardından dün gece yarısı bir açıklama yaptı.

Aygören açıklamasında, "Bu atamayı kabul etmemin mümkün olmadığını tüm kamuoyu ile paylaşmak isterim" ifadeleriyle Bulu'ya ret cevabı verdi.

Öğrenciler Prof. Dr. Gürkan Kumbaroğlu'nun görevi kabul etmesini öğrenciler protesto etti. Boğaziçili öğrenciler Kumbaroğlu'nun odasının kapısına "Hiç utanmanız yok mu?" yazısı astı.

İşte o yazı:

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER