Menemen Belediyesi “Çocuk Oyun Çadırı” ile depremzedelerin yanında

İzmir’de meydana gelen deprem İzmirlileri, özellikle de çocukları psikolojik anlamda çok etkiledi. Deprem sonrası tüm imkanlarıyla vatandaşların yanında yer alan Menemen Belediyesi, depremin psikolojik etkilerini aşmak, çocukların en az travma ile bu süreci atlatmasına yardımcı olmak amacıyla deprem bölgesine çocuk oyun çadırı kurdu.

Menemen Belediyesi “Çocuk Oyun Çadırı” ile depremzedelerin yanında

30 Ekim günü Seferihisar açıklarında meydana gelen depremden sonra Menemenlilerin ve depremde zarar gören tüm vatandaşların yaralarını sarmak için çalışmalar yürüten Menemen Belediyesi, depremden etkilenen çocuklara psikososyal destek sağlamak amacıyla çocuk oyun çadırı oluşturdu. 

DEPREM SONRASI STRESİNE ÇÖZÜM

Bornova Aşık Veysel Rekreasyon Alanı’na kurulan Çocuk Oyun Çadırı’nda, depremden en fazla etkilenen çocuklara deprem sonrası stresini aşmaları yönünde katkı sağlanması amaçlanıyor. Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy’un eşi, Sosyal Hizmetler Uzmanı Dilek Aksoy’un da destek verdiği ve çocuklarla vakit geçirdiği, oyunlar oynadığı, onları dinlediği Çocuk Oyun Çadırı’nda, çocuk gelişim uzmanı ve okul öncesi öğretmenleri görev yapıyor. 

Pandemi kurallarına uygun olarak gelen her çocuğun ateş ölçümleri yapılan, maske kurallarına özellikle dikkat edilen çadırda, çocukların sağlıklı bir ortamda eğlenmesi, vakit geçirmesi amaçlanıyor. Palyaçoların da olduğu oyun çadırında, gelen çocuklar çamurdan küçük heykeller yapıyor, bulmacalar çözüyor, resimler yapıyor, lego ve jenga oynuyor, şarkılar söylüyorlar. 

BAŞKAN AKSOY: HİÇBİR ZAMAN YALNIZ DEĞİLSİNİZ

Bu zor günlerin dayanışma ile hep birlikte aşılacağına değinen Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy, “Deprem sonrasında oluşan travmalar büyükler kadar küçükleri de vurdu. Tüm düzenleri bozulan, büyük bir stres yaşayan çocuklarımıza destek olmak için deprem bölgesindeyiz. Oluşturduğumuz Çocuk Oyun Çadırı ve uzman ekiplerimizle çocuklarımızın yaralarına bir nebze de olsa merhem olmak, psikososyal olarak destek olmak istiyoruz. Bu konudaki çalışmalarımız devam edecek. Depremzede vatandaşlarımız da unutmasınlar ki, hiçbir zaman yalnız değiller” dedi. 
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER