Metin Akpınar ve Müjdat Gezen'in yargılandığı davada flaş gelişme

Sanatçılar; Metin Akpınar ve Müjdat Gezen'in Cumhurbaşkanına hakaretten yargılandığı davanın savcı ve Erdoğan'ın avukatları mahkeme sonucunu istinafa taşıdı.

Metin Akpınar ve Müjdat Gezen'in yargılandığı davada flaş gelişme

Uğur Dündar özel haberini Şimdiki Zaman'da anlattı. Sanatçılar; Metin Akpınar ve Müjdat Gezen, Erdoğan'a hakaretten yargılanmışlar ve beraat etmişlerdi. Gerek duruşma savcısı ve gerek Cumhurbaşkanı'nın avukatları kararı istinafa götürdü.

Uğur Dündar, Cumhurbaşkanına seslenerek bu davadan vazgeçmesi çağrısında bulundu.

İşte Uğur Dündar'ın o açıklaması:

Duruşma savcısı ve Cumhurbaşkanı’nın avukatlarının kararı istinafa götürdüğünü duyuran Dündar şu ifadeleri kullandı:

Sevgili Müjdan Gezen ve Metin Akpınar Türk tiyatrosunun büyük ustaları, hayatlarını tiyatroya adamış çok değerli aydınlarımız. Onlar biliyorsunuz Sayın Cumhurbaşkanı’na hakaret gerekçesiyle yargılanmışlar ve beraat etmişlerdi. Ancak bugün benim, Müjdat Gezen’in değerli avukatı Celal Ülgen Bey’den aldığım bilgiye göre, gerek duruşma savcısı, gerekse Sayın Cumhurbaşkanının avukatları olayı istinafa götürmüşler. Ben bütün dilekçeleri okudum gerekçeli kararı da okudum.

Hakim değerli bir hanımefendi, değerli bir yargı mensubu, çok güzel bir gerekçeli karar açıklamış ve bizim Halk Arenası’nda her iki sanatçımızın yaptığı konuşmaların, hakaret, sövme fiilini oluşturmadığı ve bu amaçla o sözlerin telaffuz edilmedikleri yazılmış ve bundan dolayı da  düşünce özgürlüğü kapsamında değerlendirilerek beraatlerine karar verildiğini izah etmiş. Ancak Sayın Cumhurbaşkanı’nın avukatları ve duruşma savcısı olayı istinafa götürmüşler ve cezalandırılmaları gerektiği konusunda bir dilekçe yazmışlar.

ERDOĞAN’A SESLENDİ

Uğur Dündar, Erdoğan’a seslenerek şu ifadeleri kullandı:

Ben Sayın Cumhurbaşkanı’na buradan seslenerek böyle bir gelişmenin aslında hem kendisi hem de Adalet ve Kalkınma Partisi iktidarının giderek yıpranan özellikle emekli amirallere reva görülen son muameleden sonra, elektronik kelepçe  uygulanmasından sonra toplumda giderek artan hassasiyetin bir demokratik hoş görüyü zorunlu kıldığı ve Sayın Cumhurbaşkanı’nın aslında belki haberi bile yoktur, avukatlarının istinafa başvurduğundan giderek kendisine ve Adalet ve Kalkınma Partisi’ne oy kaybettiren bu tür uygulamalardan süratle vazgeçmek gerektiği konusundaki hassasiyetimizi duyurmak istiyorum.

 

Güncelleme Tarihi: 20 Nisan 2021, 22:57
YORUM EKLE
YORUMLAR
GÜVEN BROWN
GÜVEN BROWN - 2 hafta Önce

neyin peşindesiniz.

SIRADAKİ HABER